Dwa składowiska nielegalnych odpadów w lesie. Ktoś wyrzucił stare opony [foto]


Kilkadziesiąt zużytych opon ktoś wyrzucił w dwóch miejscach w lesie w okolicach miejscowości Sobieradz w gminie Gryfino. Sprawa została zgłoszona na policję. 

Opony zostały wyrzucone na początku marca. Najpierw natrafiono na śmieci w okolicy nastawni kolejowej, a dzień później kolejna sterta opon została wyrzucona przy nieczynnej lini pomiędzy Parsówkiem a Sobieradzem. 

- Ktoś kto z ekologią jest na bakier postanowił wyrzucić kilkadziesiąt opon do lasu w okolicy naszej wsi, w miejscu gdzie dawno temu była nastawnia kolejowa. Smutne jest to, że w ubiegły weekend dzieci zbierały śmieci wokół naszego jeziora, bardzo blisko tamtego miejsca. Prosimy o udostępnianie tej informacji na Facebooku i gdzie tylko się da, może uda się ustalić sprawcę. Straż Leśna, Policja, a najbardziej mieszkańcy Sobieradza czekają na informacje w sprawie - czytamy na stronie internetowej Sołectwa Sobieradz. 

Za zaśmiecanie lasu grozi kara grzywny lub nagany. Jeżeli zrobił to przedsiębiorca, kara może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza