GIS ostrzega: groźny wirus w truskawkach z Maroka


Główny Inspektorat Sanitarny wydał  ostrzeżenie dotyczące partii truskawek pochodzących z Maroka w związku z wykryciem obecności wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o wykryciu wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A) w jednej partii świeżych truskawek pochodzących z Maroka.

Spożycie produktu zanieczyszczonego tym wirusem może wiązać się z ryzykiem wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu A.

Nazwa produktu: Truskawki świeże 500 g.
Numer partii: 0000/13-3120/2095.
Kraj pochodzenia: Maroko.
Importer: Dai Fruits SL Av. Ojos Negros 41, Sagunto, Valencia, 46520, Hiszpania.
Produkt był wprowadzany do obrotu w Polsce przez dwa podmioty: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn oraz REDENBERG Sp. z o.o. ul. Zabrzańska 24 41-700 Ruda Śląska. Produkt był w obrocie w Polsce prawdopodobnie w dniach 11-12 marca 2024 r.

Inspektorat zaapelował, by nie spożywać produktu z partii objętej komunikatem, a w przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla zakażenia WZW typu A skontaktować się z lekarzem.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza