Mobilność szkolna w ramach Akredytacji Erasmusa dla szkoły w Nawodnej [foto]


Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej otrzymała Akredytację Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna, przyznaną przez Unię Europejską na lata 2023 -2027. Na przełomie lutego i marca odbyła się pierwsza mobilność w ramach programu.

Uczniowie z klasy 4 i 5 polecieli do Hiszpanii, do miasta Briviesca położonego we wspólnocie autonomicznej Kastylia i León, w prowincji Burgos. Spędzili tam tydzień, uczestnicząc w zajęciach szkolnych wspólnie z uczniami z Hiszpanii i Portugalii. Hiszpańska szkoła jest szkołą dwujęzyczną z drugim językiem angielskim.

Uczestnicy mobilności, pracując i bawiąc się z uczniami z Hiszpanii i Portugalii, mieli okazję poznać kulturę, język, zwyczaje państw partnerskich. Prezentowali ciekawostki z własnych krajów wszystkim uczniom szkoły. Poszerzyli wiedzę na temat historii, kultury hiszpańskiej i portugalskiej. Doskonalili metody pracy w grupie międzynarodowej. Zwiększyli praktyczną umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji, jak również podczas wystąpień i prezentacji. Dowiedzieli się jak działa szkolne radio oraz w jaki sposób pracuje się z dźwiękiem nagrywając audycję radiową. Rozwijali umiejętności IT z zakresu robotyki oraz programowania. Poszerzyli wiedzę na temat programów przydatnych w nauce, między innymi z wykorzystaniem AI. Wspólnie nakręcili filmik do piosenki We are Peace i stworzyli flagi z materiałów pochodzących z recyklingu. Wzięli udział w lekcji biologii w Muzeum Ewolucji Człowieka w Burgos i zwiedzili historyczną część miasta z gotycką katedrą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzili Burmistrza miasta Briviesca.

Uczniów gościły hiszpańskie rodziny. Mobilność w ramach Akredytacji Erasmus+ zakończyła się wręczeniem certyfikatów.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza