Najlepsze ukryte funkcje iPhone'a, o których nie wiedziałeś


Dzięki mnóstwu aplikacji dostępnych w App Store, iPhone może zrobić prawie wszystko, od zarządzania pocztą e-mail, przez korzystanie z funkcji kasyno z płatnością google play, po granie w slottica. Tak, wiele kasyn online zapewnia teraz dostęp do swoich gier zarówno dla IOS, jak i Androida.

Cóż, przejdźmy bezpośrednio do tematu.

iPhone stał się niezbędnym narzędziem dla wielu ludzi na całym świecie, a jego popyt stale rośnie. Według analizy Investopedia, zysk netto Apple ze sprzedaży smartfonów wzrósł o 5,4% w 2022 roku. Zrewolucjonizowały one sposób, w jaki się komunikujemy, przeglądamy informacje i wykonujemy codzienne zadania.

Tworzenie inteligentnych stosów niestandardowych widżetów

Oprócz wyświetlania widżetów na ekranie głównym, iPhone 12 umożliwia także tworzenie inteligentnych stosów widżetów. Pojawiają się one jako pojedynczy widżet na ekranie głównym, ale można je przewijać, aby uzyskać dostęp do innych widżetów.

Dobrym zastosowaniem może być umieszczenie wielu widżetów aplikacji muzycznych jeden na drugim, aby były w jednym wygodnym miejscu. Aby utworzyć inteligentny stos, wystarczy umieścić jeden widżet na drugim. Następnie możesz wybrać, czy chcesz, aby przewijały się okresowo, czy też chcesz to zrobić samodzielnie.

Zmiana domyślnych aplikacji dla przeglądarki i poczty e-mail

Jednym z ograniczeń systemu iOS było to, że chociaż na urządzeniu można było korzystać z innych przeglądarek, takich jak Chrome, nie można było zmienić domyślnej przeglądarki, która otwierała linki, czyli Safari.

Teraz jest to możliwe. Możesz to zrobić, otwierając aplikację ustawień iPhone'a i przewijając, aż zobaczysz "Przeglądarka" lub "E-mail". Powinna tam znajdować się opcja domyślnej przeglądarki/poczty e-mail. Stuknij w nią i wybierz nową aplikację.

W systemie iOS 15 i nowszych należy przejść do ustawień, przewinąć w dół do określonej przeglądarki lub aplikacji poczty e-mail i stuknąć ją. Następnie w sekcji "Domyślna przeglądarka lub aplikacja poczty e-mail" wybierz żądaną opcję.

Ukrywanie ekranu głównego

Czy masz ekran główny, którego z jakiegoś powodu nie chcesz wyświetlać? Cóż, na szczęście iOS 14, 15 i 16 mają sposób na całkowite ukrycie ekranu głównego. Przy okazji, możesz dowiedzieć się więcej o funkcjach iPhone'a 14 Pro, czytając ten artykuł.

Przytrzymaj dowolną niezajętą część ekranu głównego> Następnie dotknij kropek u dołu ekranu> U dołu każdego ekranu głównego będzie pole wyboru, które możesz zaznaczyć lub odznaczyć> Odznacz ekran, który chcesz ukryć, aby się go pozbyć. Następnie kliknij "Gotowe">Wszystkie aplikacje na tym ekranie zostaną ukryte w bibliotece aplikacji.

Dodawanie widżetów do ekranu głównego

Dodawanie widżetów to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji nowego iPhone'a. To świetny sposób na spersonalizowanie urządzenia.

Aby dodać widżety, wykonaj poniższe czynności:

Stuknij i przytrzymaj dowolne puste miejsce na ekranie głównym> W lewym górnym rogu powinien znajdować się znak plus. Następnie możesz przewijać dostępne widżety lub przewijać w dół, aby zobaczyć kilka aplikacji, które obsługują własne widżety> Po wybraniu możesz wybrać rozmiar> Wybierz "Dodaj widżet", aby zakończyć.

Przełączanie połączenia Bluetooth lub WiFi z Centrum sterowania

Mogłeś pomyśleć, że wszystko, co możesz zrobić z Centrum sterowania z Bluetooth lub WiFi, to je włączyć lub wyłączyć. W iOS 14, 15 i 16 możesz teraz uzyskać dostęp do zapisanych połączeń z obu i przełączać urządzenie lub sieć, z którą jesteś połączony, bez konieczności przechodzenia do ustawień.

Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj ikonę Bluetooth lub WiFi w Centrum sterowania. Spowoduje to wyświetlenie listy połączeń dla każdego z nich. Centrum sterowania to wygodny sposób na dostęp do często używanych ustawień i funkcji iPhone'a. Jednak wiele osób nie wie, jak korzystać z Centrum sterowania, które można skonfigurować tak, aby zawierało dodatkowe skróty lub usuwało niepotrzebne. Przejdź do Ustawienia > Centrum sterowania > Dostosuj sterowanie i dodaj lub usuń skróty według potrzeb.

Funkcja Back Tap

Jest to jedna z najbardziej unikalnych funkcji iPhone'a 12 i nie widzieliśmy czegoś takiego na żadnym innym smartfonie. Wykonując podwójne lub potrójne stuknięcie z tyłu urządzenia, można zmusić je do wykonania określonej czynności.

Jest to funkcja dostępności, która może być przydatna dla wielu osób. Oto jak to skonfigurować:

Przejdź do ustawień>Przewiń w dół i wybierz "Dostępność">Kliknij na "Dotyk">Wybierz "Wstecz">Możesz zmienić akcję związaną z podwójnym lub potrójnym dotknięciem>Możesz dostosować dowolną z nich, aby zmienić głośność, zrobić zrzut ekranu, wyciszyć urządzenie, otworzyć przełącznik aplikacji i nie tylko.

Zaplanuj tryb ciemny

Tryb ciemny jest dostępny w systemie iOS 13 i przyciemnia interfejs, aby ułatwić korzystanie z niego w warunkach słabego oświetlenia. Można go również ustawić tak, aby automatycznie włączał się o zachodzie słońca lub o określonych porach dnia.

Dla niektórych z nas czysty biały kolor interfejsu użytkownika iOS w nocy może być szorstki, nawet po zmniejszeniu jasności. Jednocześnie niektórzy z nas nie chcą korzystać z trybu ciemnego również w ciągu dnia. Możesz ręcznie przełączać się między tymi trybami, gdy zapada noc, ale iPhone 12 zapewnia znacznie łatwiejszy sposób, aby to zrobić, planując to.

Przejdź do Ustawienia>Przejdź do Wyświetlacz>Wybierz "Tryb ciemny" i włącz "Automatyczny">Kliknij Ustawienia>Wybierz "Harmonogram niestandardowy" i ustaw godziny, w których chcesz, aby był w trybie jasnym i ciemnym, a oprogramowanie zajmie się resztą.

Tryb "Nie przeszkadzać" w iOS może być również przydatny w niektórych scenariuszach, gdy jesteś skupiony na zadaniach, aby uniknąć częstego odblokowywania telefonu.

Konfigurowanie kontaktu wzrokowego podczas połączeń Facetime

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z kimś podczas rozmowy wideo może być irytujące, ponieważ trzeba patrzeć bezpośrednio w kamerę zamiast na ekran.

Apple użyło odrobiny magii oprogramowania, aby stworzyć iluzję kontaktu wzrokowego, nawet jeśli patrzysz na ekran, co jest niesamowite. Możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję, wykonując poniższe czynności:

Przejdź do ustawień>Kliknij "Facetime">Możesz włączyć przełącznik "Kontakt wzrokowy", aby włączyć tę funkcję.

Wyświetlanie elementów sterujących w aplikacji aparatu

Dla tych, którzy są bardziej obeznani z aparatem, możesz chcieć mieć większą kontrolę nad ustawieniami w aplikacji aparatu. Na innych smartfonach w aparacie jest zwykle tryb Pro. Może się wydawać, że Apple nie oferuje tego samego, ale będziesz zaskoczony, gdy odkryjesz kilka ukrytych elementów sterujących.

Po otwarciu aparatu w trybie fotograficznym i ustawieniu urządzenia w orientacji pionowej, przesuń palcem w górę po trybach fotografowania. Ujawni to całą masę niesamowitych elementów sterujących, takich jak tryb nocny, ekspozycja i proporcje.

Wybieranie elementów dwoma palcami

Zwykle w systemie iOS trzeba długo nacisnąć element na liście, aby przejść do trybu wyboru. Następnie trzeba ręcznie dotknąć i wybrać elementy na liście.

W iOS 14 dostępny jest fajny skrót, który jest kilka razy wygodniejszy. Przesuń dwoma palcami w dół na liście, aby przejść bezpośrednio do wyboru elementów. Działa to w aplikacji Wiadomości, aplikacji Notatki i prawie każdej aplikacji, która ma listę elementów do wyboru.

Wysyłanie nowych aplikacji do biblioteki aplikacji zamiast na ekran główny

Jeśli przesiadasz się z telefonu z Androidem, możesz nie lubić aplikacji pojawiających się na ekranie głównym, tak jak w przypadku iOS. Hej, możesz być użytkownikiem iPhone'a, który też tego nie lubi.

Na szczęście iOS 14 w końcu wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest jak menu aplikacji. Dzięki bibliotece aplikacji nie musisz martwić się o wyświetlanie wszystkich aplikacji na ekranie głównym. Możesz skonfigurować je tak, aby ikony aplikacji trafiały najpierw do biblioteki aplikacji!

Przejdź do ustawień>Wybierz "Ekran główny">Powinna istnieć sekcja o nazwie "Ostatnio pobrane aplikacje". Pod nią wybierz opcję "Tylko biblioteka aplikacji".
Ukryj zdjęcia w aplikacji Zdjęcia

Nie będę zadawał zbyt wielu pytań, ale możesz mieć pewne zdjęcia lub filmy w aplikacji Zdjęcia, których nie chcesz, aby inni widzieli.

Teraz, dzięki nowej funkcji na iPhonie 12, możesz łatwo ukryć te wrażliwe obrazy przed wzrokiem ciekawskich. Zostaną one przesłane bezpośrednio do ukrytego folderu. Uruchom Zdjęcia>Wybierz obraz, który chcesz ukryć>Wybierz Udostępnij>Wybierz opcję Ukryj>Potwierdź akcję, dotykając Ukryj zdjęcie.

Ten obraz całkowicie zniknie z twojej kliszy fotograficznej. Aby się do nich dostać, należy uzyskać dostęp do ukrytego folderu. Uruchom Zdjęcia>Wybierz "Albumy" u dołu ekranu>Przewiń w dół, aż zobaczysz "Ukryte". Wybierz go.

Można powiedzieć, że ten folder, mimo że nazywany jest ukrytym, jest otwarty dla każdego, kto o nim wie. Istnieje jednak sposób na ukrycie samego folderu. Przejdź do aplikacji Ustawienia>Stuknij w Zdjęcia>Wyłącz opcję Ukryty album, aby ukryć go przed dostępem w aplikacji Zdjęcia.
Cofnij lub ponów tekst za pomocą gestów

Wpisywanie tekstu na smartfonie jest łatwe dzięki funkcjom takim jak automatyczne zastępowanie, a iOS 14 oferuje nową, wspaniałą funkcję, która czyni to jeszcze łatwiejszym.

Możesz teraz łatwo cofnąć lub powtórzyć dowolny wpisany tekst, przesuwając trzema palcami po ekranie. Przesunięcie w lewo spowoduje anulowanie tekstu, a przesunięcie w prawo - jego powtórzenie.

Ponadto można również wywołać menu szybkich działań dla dowolnego tekstu, nad którym pracujesz, dotykając wyświetlacza trzema palcami.
Nagrywanie wideo za pomocą przycisków bocznych

Ta funkcja iPhone'a 12 pozwala zaoszczędzić dużo czasu na nagrywanie momentów, które mrugnąłeś i przegapiłeś. Zamiast przechodzić do trybu wideo po otwarciu aparatu, wystarczy nacisnąć i przytrzymać dowolny z przycisków głośności. Nazywa się to QuickTake video.

W ten sposób iPhone natychmiast rozpocznie nagrywanie wideo bezpośrednio z trybu fotograficznego. To całkiem niesamowita funkcja, jeśli o mnie chodzi.
Automatyzacja działań za pomocą skrótów

Być może jednym z najbardziej imponujących dodatków na iPhonie jest możliwość korzystania z aplikacji Skróty do wykonywania wieloetapowych czynności za pomocą jednego dotknięcia. Tworzenie skrótów może być nieco trudne za pierwszym razem, ale gdy już to zrobisz, na pewno to zrozumiesz.

Uruchom aplikację Skróty>Kliknij "Moje skróty", a następnie wybierz ikonę plusa w prawym górnym rogu>Otworzy to nowy skrót, któremu możesz nadać nazwę>Wybierz "Dodaj akcję", aby rozpocząć tworzenie skrótu. Pojawi się lista kategorii do wyboru akcji. Kliknij jedną z nich, aby dodać ją do sekwencji.

Rozwiń listę na dole ekranu, aby dodać więcej akcji. Możesz przeciągnąć je do określonej pozycji> Po wykonaniu tej czynności zamknij okno. Skrót zostanie zapisany na stronie Moje skróty>> Dotknij trzech kropek na skrócie i naciśnij przycisk odtwarzania, aby go sprawdzić.

Jeśli jesteś zapalonym graczem kasynowym i masz na swoim telefonie najlepsze aplikacje hazardowe na iPhone'a, ta wskazówka będzie dla Ciebie maksymalnie przydatna, ponieważ uporządkuje Twoją kolekcję.


Szybkie poprawianie literówek dzięki funkcji Shake Off

Nie trać czasu na szukanie przycisku cofnij, jeśli popełnisz błąd podczas pisania na iPhonie. Wystarczy potrząsnąć urządzeniem i pozwolić innowacyjnej funkcji Apple wykonać pracę za Ciebie. Jednym potrząśnięciem szybko poprawisz literówki, anulujesz zarchiwizowane wiadomości e-mail i wiele więcej. To takie proste! Ta funkcja jest domyślnie włączona.

Alternatywnie, jeśli nie lubisz potrząsać iPhonem w celu cofnięcia wprowadzonych danych, możesz spróbować przesunąć trzema palcami po ekranie i natychmiast cofnąć lub powtórzyć ostatnią czynność.
Uwolnij swoją kreatywność dzięki znacznikom w Apple Notes

Znaczniki to tajna broń w arsenale iPhone'a, o której niewiele osób wie! Wyobraź sobie edytowanie zrzutów ekranu lub obrazów, dodawanie podpisów do dokumentu lub rysowanie na obrazach - wszystko to bez pobierania aplikacji. Wszystko to można rozwiązać za pomocą funkcji Markup!

Oprócz tego, dzięki Markup możesz nawet dodawać teksty, obrazy i kształty, zwiększać/zmniejszać poziom powiększenia i robić o wiele więcej. Aplikacje takie jak Mail, Wiadomości i Zdjęcia są w pełni kompatybilne z Markup.
Przeszukiwanie sieci bez użycia przeglądarki z polem wyszukiwania

Po co tracić cenny czas na otwieranie przeglądarki, skoro można przeszukiwać sieć bezpośrednio z okna wyszukiwania iPhone'a? To szybkie, łatwe i pozwala zaoszczędzić cenny czas! Aby rozpocząć natychmiastowe przeglądanie, wystarczy przesunąć palcem w lewo i otworzyć okno wyszukiwania.

Następnie należy wprowadzić wyszukiwane hasła i otworzyć wyniki bezpośrednio ze strony. Dzięki temu poręcznemu narzędziu można łatwo znaleźć wszystko, co jest przechowywane lokalnie na iPhonie i w Internecie. Ponadto, możesz wyszukiwać aplikacje iOS, pliki multimedialne, dokumenty, kontakty i wiele więcej, korzystając z tego fajnego lifehacka dla iPhone'a.
Używanie klawiatury do pisania jedną ręką

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której masz tylko jedną rękę do wysłania SMS-a? Może dlatego, że wyprowadzasz psa lub niesiesz kubek gorącej herbaty. Niewiele osób wie, że iPhone ma jednoręczną klawiaturę, która poprawia jakość czatowania. Korzystając z niej, nie musisz już rozciągać palców po całym ekranie, aby pisać.

Oto, co należy zrobić: wystarczy otworzyć dowolną aplikację korzystającą z klawiatury, taką jak poczta e-mail, a następnie dotknąć i przytrzymać przycisk globusa lub emoji na klawiaturze. Następnie dotknij układu dla prawej lub lewej ręki, w zależności od tego, którą ręką chcesz pisać, aby aktywować małą klawiaturę.
Wyłącz irytujące prośby o ocenę aplikacji

Oceny i recenzje aplikacji mogą decydować o losie aplikacji i deweloperzy o tym wiedzą. Dlatego też nieustannie proszą o wystawienie oceny lub recenzji aplikacji. Chociaż prośba jest uzasadniona, nie zawsze możesz mieć czas na napisanie recenzji, zwłaszcza gdy jesteś w trakcie korzystania z aplikacji.

Na szczęście, korzystając z tej porady dla iPhone'a, możesz zapobiec wyświetlaniu wyskakujących okienek z recenzjami aplikacji na ekranie. Wystarczy przejść do App Store i wyłączyć przycisk obok "Oceny i recenzje aplikacji". To wszystko! Nie będziesz już widzieć tych irytujących wiadomości z prośbą o ocenę lub pozostawienie recenzji używanej aplikacji!
Podsumowanie

Podsumowując, te porady i wskazówki dotyczące iPhone'a pomogą ci w pełni wykorzystać swoje urządzenie i poprawić ogólne wrażenia użytkownika. Niektóre z gier kasynowych online na iPhone'a będą przydatne do grania w gry kasynowe online na iPhonie. Od wydłużenia czasu pracy baterii telefonu po ulepszenie interfejsu użytkownika, te ratujące życie porady na iPhone'a pozwolą ci w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza