Powiatowe eliminacje 50. OMTTK za nami [foto]


W piątek, 22 marca 2024 odbyły się eliminacje powiatowe 50. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie oraz Gryfiński Dom Kultury.

W eliminacjach wzięły udział drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Cedyni i Koła Turystyczno-Krajoznawczego w Cedyni (op. Justyna Kozakiewicz), Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Traperzy” w Chojnie (op. Marzena Chatłas) oraz Gryfińskiego Domu Kultury (op. Kamilla Gadomska).

Startowano z zespołach trzyosobowych. Uczestnicy najpierw wzięli udział w imprezie na orientację na Górce Miłości. Później w Pałacyku pod Lwami odbyła się część testowa. Uczestnicy indywidualnie mieli do rozwiązania test krajoznawczy (powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie i mazowieckie), z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, topografii oraz historii turystyki i odznak PTTK.

W kategorii szkół podstawowych podczas eliminacji powiatowych najlepsi okazali się:

I miejsce zespół z UKS „Traperzy” w Chojnie: Weronika Rybicka, Aleksandra Dziuban i Klaudia Walmus
II miejsce Gryfiński Dom Kultury : Franciszka Bartosiewicz, Pola Bakiewicz i Lidia Martinka
III miejsce UKS „Traperzy” w Chojnie: Małgorzata Cywińska, Maria Kędzierska i Jagoda Lechicka

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął zespół z UKS „Traperzy” w Chojnie: Jagoda Chatłas, Borys Jaworski, Patryk Jaworski.

Test krajoznawczy w kategorii szkół podstawowych najlepiej napisała Kamila Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Cedyni (op. Justyna Kozakiewicz), a w kategorii szkół ponadpodstawowych Jagoda Chatłas z UKS „Traperzy” w Chojnie (op. Marzena Chatłas).

Nad sprawnym przebiegiem turnieju i sprawdzaniem testów czuwało jury pod przewodnictwem Tomasza Paszka, prezesa Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK w Szczecinie.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza