Protest rolników. Zmiany w blokadzie drogi ekspresowej S3.


- Od wtorku 12 marca od godzin popołudniowych zostanie wznowiony ruch pojazdów na odcinku drogi S3: Szczecin - Myślibórz w ten sposób, że pojazdy jadące od strony Szczecina w stronę Gorzowa będą mogły dojechać do węzła Myślibórz - informuje Roman Waszczyk, rzecznik protestu na S3.

Protestujący rolnicy przystali na prośby policji, mieszkańców, kierowców, GDDKiA oraz biznesów położonych przy zamkniętym odcinku drogi S3. Rolnicy postanowili, zgodnie ze sugestiami służb, zmodyfikować blokadę węzła Myślibórz.

Od wtorku (12 marca) od godzin popołudniowych zostanie wznowiony ruch pojazdów na odcinku drogi S3: Szczecin - Myślibórz w ten sposób, że pojazdy jadące od strony Szczecina w stronę Gorzowa będą mogły dojechać do węzła Myślibórz i na nim będą musiały zjechać na tzw. ,,starą Trójkę", natomiast pojazdy jadące w stronę Szczecina będą mogły wjechać na S3 także już na węźle Myślibórz.

Droga S3 pozostanie wciąż zablokowana na odcinku węzeł Myślibórz - Gorzów Północ w obu kierunkach.

- Na S3 protestujemy już ponad miesiąc, a od 13 dni jesteśmy tam 24 h/dobę. Rolnicy protestujący na S3 węzeł Myślibórz od początku protestu są świadomi utrudnień z jakimi mierzą się na co dzień kierowcy i mieszkańcy pobliskich miejscowości, szczególnie Pyrzyc i Lipian. Jednocześnie wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że te protesty to ostatnia deska ratunku dla ich gospodarstw, ale także dla całego polskiego rolnictwa i wszystkich firm współpracujących z rolnikami. Po ostatnim spotkaniu z premierem rolnicy stwierdzili, że z dużym prawdopodobieństwem protest będzie trwał jeszcze długo - mówi Roman Waszczyk, rzecznik protestu na S3.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza