Ścieżka połączy Stare Czarnowo z gminą Gryfino.


Ważna inwestycja rowerowa realizowana będzie w gminie Stare Czarnowo. Ścieżka rowerowa o długości 9 km połączy Stare Czarnowo, Glinną, Kartno, Żelisławiec i gminę Gryfino. Obecnie trwają prace projektowe.

Na terenie gminy Stare Czarnowo w 2019 r. wybudowana została ścieżka rowerowa łącząca Stare Czarnowo z Kołbaczem i miastem Szczecin. Dzięki staraniu władz gminnych, już za parę lat, trasa rowerowa zostanie wydłużona o kolejne 9 km.

- Gmina Stare Czarnowo i Województwo Zachodniopomorskie wspólnie wybudują ścieżkę rowerową, która stanowić będzie kręgosłup tras rowerowych naszej gminy. Połączy ona większość gminnych miejscowości i dojedziemy nią do Szczecina, Gryfina i Barlinka - zapowiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Projektowana trasa rowerowa jest częścią Trasy Doliny Płoni, która rozpoczynać się będzie w Szczecinie Płoni i przebiegać będzie po byłym nasypie kolejowym, m.in. przez Kołbacz, Stare Czarnowo, Glinną, Kartno i Żelisławiec. Kończyć się będzie na granicy z gminą Gryfino, ale już za parę lat jadący nią rowerzyści, dojadą aż do Barlinka.

Planowana trasa dla cyklistów na całej długości będzie miała 2,5m szerokości i nawierzchnie asfaltową. Co ważne, inwestycja ma już zapewnione finansowanie ze środków Unii Europejskiej. Obecnie trwają prace projektowe, które zakończą się na początku 2025 roku. Etap budowlany, zaplanowany jest na lata 2025-2027.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza