Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Rady Powiatu w GryfinieTrzecia Droga wystartuje w wyborach samorządowych i wystawi kandydatów do Rady Powiatu w Gryfinie oraz kandydatów na radnych gminnych w niektórych miejscowościach regionu. Trzecia droga to koalicyjny komitet wyborczy PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni. 

W niedzielę 3 marca podczas spotkania w Chojnie zaprezentowano kandydatów, którzy w nadchodzących wyborach samorządowych będą ubiegać się o mandat radnego Rady Powiatu w Gryfinie. 

Okręg 1 - gmina Gryfino

1 - Sławomir Fuks
Wykształcenie wyższe magister pedagogiki opiekuńczej, ukończone studia podyplomowe z historii oraz zarządzania oświatą. Emerytowany nauczyciel, przez 35 lat dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnicy. Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie oraz członek Rady Sołeckiej wsi Żabnica. Od prawie 40 lat mieszkaniec Powiatu Gryfińskiego i członek PSL.

2 - Waldemar Czyż
Wykształcenie wyższe mgr inż. logistyki i zarządzania. Pracownik Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Od 30 lat Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej W Wełtyniu oraz Wiceprezes Zarządu Miejsko Gminnego OSP w Gryfinie. Od ponad 20 lat członek PSL.

3 -  Jolanta Misztela
Wykształcenie średnie ogólne. Od wielu lat mieszkanka Gryfina związana z tym miastem pracą zawodową w spółce na terenie elektrowni Dolna Odra. Sympatyk Trzeciej Drogi i od niedawna członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

4 - Krystyna Walter
Emerytowany księgowy z uprawnieniami lustracyjnymi w zakresie funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowych. Od wielu lat mieszkanka Gryfina. Sympatyk Trzeciej Drogi i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

5 - Józef Żebiełowicz
Wykształcenie średnie. Agent ubezpieczeniowy. Wieloletni członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pełnił m.in. funkcję Prezesa Zarządu Gminnego oraz Powiatowego PSL w Gryfinie. Był również członkiem Komisji Rewizyjnej Zarządu Wojewódzkiego PSL w Szczecinie.

Okręg 2 - gminy Widuchowa, Banie, Stare Czarnowo

1 - Jarosław Gardziejewski
Wykształcenie średnie techniczne. 28 lat pracy w ZEDO. Od 13 lat rolnik na 12 hektarach łąk. Jest trzecią kadencję członkiem zachodniopomorskiej izby rolniczej. Członek wojewódzkiej komisji rewizyjnej PSL.

2 - Artur Florczak 
46 lat żonaty z Sylwią i dwoje dzieci - syn Bartosz oraz córka Amelia. Wykształcenie średnie zawodowe, od ponad 20 lat pracuje w firmie Animex w dziale logistyki. Interesuje się biegami i jazdą na rowerze. Od 2012 roku Radny Gminy Stare Czarnowo w latach 2012-15 przewodniczący komisji rewizyjnej. Obecnie członek w komisjach skarg i wniosków, społecznej oraz rewizyjnej. 

3 - Ewa Lech - Rabenda 
Wykształcenie wyższe, magister inżynier Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Od lat wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne regneratywne w Starym Czarnowie. Członek PSL. 

4 - Weronika Kamila Stroczyńska
Wykształcenie wyższe o kierunku Finanse i Rachunkowość. Zawód: technik ekonomista. Doświadczenie zawodowe w Banku Spółdzielczym oraz jako Specjalista ds. Obsługi Klienta i Wsparcia Posprzedażowego. Od urodzenia mieszkanka powiatu gryfińskiego w miejscowości Parnica w gminie Banie. Z uwagi na pochodzenie rodzinne od wielu lat związana z działalnością rolniczą. Sympatyczka Polskiego Stronnictwa Ludowego i Trzeciej Drogi. 

5 - Ewa Maria Duraj
Mama dwójki dzieci, 20 latka i 16 latki. Od 20 lat pracownik Biura Powiatu Gryfińskiego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie z satysfakcją może oddać się pracy na rzecz rolnictwa. W 2015 roku uzyskała tytuł inżyniera na kierunku Edukacja Techniczno informatyczna specjalność Multimedia w zarządzaniu. Od wielu lat pomaga ludziom jako strażak - ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach. Miłośniczka zwierząt, przyrody, w szczególności zdobywania wiedzy w zakresie ziołolecznictwa. Uwielbiam wszelaką aktywność fizyczną, wraz z mężem od kilku lat rowerem zwiedza granice Polski.

Okręg 3 - gminy Chojna, Cedynia, Trzcińsko Zdrój

1 - Marta Waszak - Łysio 
Wykształcenie wyższe: Dr inż. nauk rolniczych w dyscyplinie Ochrona i Kształtowanie Środowiska. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, kierunek Studia Podyplomowe- Zamówienia Publiczne oraz Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytetu Szczecińskiego, Studia Podyplomowe- Prawo Administracyjne i Samorządowe.
Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w roku 2007 jako pracownik naukowy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, dawnej Akademii Rolniczej w Szczecinie. Następnie kontynuowałam swoją pracę naukową na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Brałam czynny udział w kilku projektach badawczych. Jestem współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Kolejnym etapem mojego rozwoju zawodowego stała się praca w samorządzie, którą rozpoczęłam w 2018 roku. Obecnie pracuję w Urzędzie Miejskim w Cedyni jako Kierowniczka Referatu Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Funduszy, gdzie razem z moimi współpracownikami mam możliwość realizacji licznych projektów oraz inwestycji na terenie Gminy Cedynia oraz części Powiatu Gryfińskiego. Jestem młodą, ambitną kobietą, która pragnie by mieszkańcom naszego powiatu żyło się lepiej. Pełnie również funkcje Przewodniczącej Rady Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego i Przedszkole Miejskie w Cedyni. Gmina Cedynia to dla mnie miejsce szczególne, to tu prowadzę rodzinne gospodarstwo rolne, wiec nie są mi obce problemy dotykające rolników.

2 - Paweł Sławiński 
Magister zarządzania. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunkach Psychologia w Biznesie, Zarządzanie w Administracji oraz Inspektor Ochrony Danych. Od ponad 10 lat przedsiębiorca w branży eventowej i reklamowej. Od 8 lat strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Pracuje również jako strażak zawodowy w Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police. 
Wielki pasjonat sportu - kolarstwa, narciarstwa biegowego, biegania i różnych innych form aktywności. Od kilku lat piłkarz miejscowego klubu UKS Sekwoja Brwice. 

3 - Dorota Błaszkiewicz
Magister Biologii, od wielu lat związana z rolnictwem. Z sukcesem rozwija się w branży cukierniczej. Prywatnie żona i mama trójki synów. Miłośniczka podróży.

4 - Zbigniew Kitlas
Były burmistrz gminy Trzcińsko Zdrój.  Z zawodu nauczyciel przedmiotów ścisłych, obecnie emeryt. 

5 - Marcin Kozak

6 - Monika Baranowska

Wykształcenie wyższe magisterskie. Wieloletni pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Placówce Terenowej w Chojnie. Dodatkowo zajmuje się ubezpieczeniami w firmie AGRO Ubezpieczenia i firmie PRU. Prywatnie od urodzenia mieszkanka Swobnicy.

7 - Mateusz Rataj
Długoletni mieszkaniec Chojny, przedsiębiorca współprowadzący rodzinny biznes. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z kierunku Bezpieczeństwa Narodowego, prywatnie fascynat historii oraz nowych technologii.

Okręg 4 - Mieszkowice, Moryń

1 - Konrad Klonowski 
Od urodzenia mieszkam w gminie Moryń. Mam żonę i dwóje synów. Mam 48 lat, wykształcenie rolnicze. Od 20 lat prowadzę samodzielnie gospodarstwo rolne. Jestem piątą kadencję członkiem Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Gryfino. Jestem drugą kadencję delegatem do Walnego Zgromadzenia Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej i za razem reprezentantem naszego Powiatu

2 - Marek Szynklewski
Z zawodu rolnik - inżynier rolnictwa. Emeryt. Dziadek - sześć wnucząt. Zajmuje się ogródkiem i uprawą zielarstwa. Mieszkam w Moryniu. 

3 - Helena Chodyniecka
Wykształcenie technik chemik. Emerytka, rolnik. Dwukrotna radna Rady Miejskiej, była przewodnicząca zarządu osiedla Mieszkowice. Redaktorka gazetki "Z życia Osiedla". 

4 - Paweł Sadowski

Wykształcenie wyższe. Od wielu lat związany z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego gdzie pracuje jako Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Chojnie. Dodatkowo działa w branży ubezpieczeń jako przedstawiciel AgroUbezpieczen. Hobbystycznie zajmuje się marketingiem internetowym. Wielki miłośnik sportu żużlowego i wielki kibic Stali Gorzów. Szczęśliwy ojciec wspaniałego syna. Lubi spędzać czas przy dobrej książce i wciągającym filmie.

5 - Alina Walterowicz

Absolwentka Liceum ogólnokształcącego. Od kilku lat prowadzę niewielkie gospodarstwo rolne. Obecnie pracuje w firmie która zajmuje się zapatrzeniem gospodarstwo rolnych na stanowisku pracownik biurowy. Od urodzenia mieszkanka powiatu gryfińskiego. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza