Turniej Szachowy w Trzcińsku-Zdroju [foto]


W niedzielę 17 marca po 17-tu latach przerwy do Trzcińska-Zdroju powrócił Turniej Szachowy. Tym razem zatytułowany jako „Otwarty Turniej Szachowy Ku Pamięci Zdobywców Złotej Wieży 1971”.

W turnieju tym wzięło udział 38 zawodników i zawodniczek. Większość to ludzie młodzi ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju ale również z takich miejscowości jak: Toruń, Gryfice, Szczecin, Mierzyn, Myślibórz, Kostrzyn, Dębno, Chojna. Podczas otwarcia Turnieju wspominano zawodników z roku 1971, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski w Łańcucie.  W zwycięskiej drużynie w roku 1971 byli: Stanisław Grzelak, Bolesław Kubiak , Alfred Juchniewicz i Urszula Guzdek. Rezerwowym szachistą w tym turnieju był Krystian Lewandowski.
 
Podczas Turnieju w Trzcińsku-Zdroju był obecny syna śp. Urszuli Guzdek, Michała Sokulskiego, który przekazał do Centrum Informacji w Trzcińsku-Zdroju wspomnienia po swojej mamie. 

Organizatorami Turnieju byli: Myśliborski Klub Szachowy, Szach Piotr Czaczka, OSP Trzcińsko-Zdrój i Fundacja Droga Lotha. Sponsorami Turnieju byli: Chojna Beton, DavPol, Fundacja Droga Lotha i Szach Piotr Czaczka. Turniej odbył się w systemie szwajcarskim 7 rund +3`

W klasyfikacji generalnej:
1 miejsce zajął Sebestian Matul z Myśliborza
2 miejsce zajął Maciej Samulak z Gryfic
3 miejsce zajął Michał Sokulski z Torunia

W klasyfikacji dla najlepszych 3 juniorów turnieju:
1 miejsce – Bartosz Prociów
2 miejsce – Marcel Cenarski
3 miejsce – Artur Mikitów

W klasyfikacji dla najlepszego zawodnika z Gminy Trzcińsko-Zdrój:
1 miejsce – Sebastian Słowik
2 miejsce – Marek Płotkowski
3 miejsce – Filip Mikitów

Najmłodszym zawodnikiem w Turnieju był Aleksander Ratajczak (2018) 
Najstarszym zawodnikiem w Turnieju był Michał Płotkowski (1934)

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza