Kabaret Koń Polski wystąpi na Dniach Gryfina.


Dni Gryfina to dobra rozrywka, dobra muzyka i przede wszystkim dobry humor. O to, aby go nie zabrakło zadba kolejna gwiazda tegorocznej edycji - legendarny kabaret Koń Polski, który wystąpi w Gryfinie 2 maja.

Zna ich i kocha cała Polska. Wszystkim kojarzą się z najbardziej znaną kabaretową parą – Marianem i Helą. Koń Polski występuje już ponad ćwierć wieku a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów Paka w Krakowie. Potem były kolejne laury m.in. „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru i wiele, wiele innych prestiżowych nagród. Kabaret wystąpił w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, ma na koncie dwa seriale – „Badziewiakowie” (z uwielbianymi Helą i Marianem) i „Skarb Sekretarza”. Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie odbywającego się co roku w ostatnią sobotę lipca.

Obecnie kabaret tworzą: Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni Maria Borzyszkowska

Twórczość Konia Polskiego to satyra najwyższej próby. W swoich skeczach wyśmiewają bieżące wydarzenia polityczne i społeczne tworząc plejadę charakterystycznych, uwielbianych przez widzów postaci. Ich skecze nie starzeją się i niezmiennie bawią oglądane po raz kolejny, a ich piosenki szybko stają się kultowe i są śpiewane przez wszystkie pokolenia wielbicieli.

DNI GRYFINA to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim. Odbywać się będzie od 1 do 3 maja 2024. Będzie to już 26. edycja imprezy.

Główne wydarzenia odbywać się będą na Nabrzeżu Miejskim nad rzeką Odrą, gdzie stanie cena plenerowa. W programie m.in. występy gwiazd polskiej sceny muzycznej i lokalnych artystów a także zawody sportowe. Wstęp tradycyjnie jest wolny.

Program wydarzenia odsłaniamy stopniowo. Co kilka dni zdradzamy kolejnego wykonawcę, jaki zawita na gryfińską majówkę.

Do tej pory w line'upie znaleźli się: jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce - GROMEE, uwielbiany przez młodą widownię francusko-polski projekt BEMY, MR. POLSKA - jeden z najbardziej intrygujących twórców muzyki klubowej i hip hop w Europie i ikona polskiego rocka MAŁGORZATA OSTROWSKA.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza