Koalicja Obywatelska wygrywa w powiecie gryfińskim. Znamy wyniki wyborów do powiatu.

Znamy wyniki wyborów do powiatu gryfińskiego. Najlepszy wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska, która zdobyła aż 8 mandatów. 

Do tej pory w powiecie gryfińskim rządziła koalicja Inicjatywa Samorządowa - Koalicja Obywatelska. Wysoce prawdopodobne jest to, że nic się tutaj nie zmieni, zmienił się za to układ sił... Progu nie przekroczyła Trzecia Droga i to ugrupowanie nie będzie miało żadnego przedstawiciela w radzie. 

Wyniki wyborów - powiat gryfiński: 
Koalicja Obywatelska - 32,91% głosów / 8 mandatów
Inicjatywa Samorządowa - 23,67% / 5 mandatów 
Prawo i Sprawiedliwość - 22,97% / 5 mandatów 
Powiatowa Inicjatywa Samorządowa - 13,52% / 1 mandat
Trzecia Droga PSL - Polska 2050 - 6,94% / 0 mandatów 

Znamy również skład nowej rady powiatu gryfińskiego. Przypominamy, że w nowej kadencji zmniejszyła się liczba mandatów i nowa rada składa się z 19 radnych. 

Skład nowej rady powiatu: Paweł Nikitiński, Kamil Frelichowski, Grzegorz Dobrowolski, Andrzej Szelążek, Hubert Krysiak (Prawo i Sprawiedliwość), Ewa Dudar, Hubert Andrych, Edyta Molasy - Malinowska, Beata Piekarz, Mariusz Gralak, Jerzy Zgoda, Marianna Kozik, Anna Pastuła (Koalicja Obywatelska), Roman Michalski, Arkadiusz Łysik, Hubert Jakubowski, Wojciech Konarski, Remigiusz Rzepczak (Inicjatywa Samorządowa), Barbara Sobiś (Powiatowa Inicjatywa Samorządowa OK Samorząd).

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza