Policjantka w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierowcęO tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę dowiodła funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

 Swoje policyjne obowiązki podjęła w czasie wolnym od służby. Wyeliminowała z ruchu kompletnie pijanego kierowcę, który miał w organizmie około 3 promile alkoholu.

We wtorek (09.04) po godzinie 18:00 w miejscowości Renice na jednej ze stacji benzynowych, myśliborska policjantka w czasie wolnym od służby udaremniła jazdę kierującemu pojazdem marki Ford Escort, którego dziwne zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszki. 

 Mundurowa podejrzewając, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu bez wahania postanowiła działać. Policjantka aby zapobiec potencjalnej tragedii na drodze, zachowując zasady bezpieczeństwa wykorzystała pierwszy dogodny moment i nie pozwoliła na dalszą jazdę. 

W rozmowie z kierowcą od razu wyczuła silną woń alkoholu. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformowała dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji.

Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, potwierdzili na miejscu, że 43-letni mieszkaniec Stargardu kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w jego pojeździe ujawniono pustą puszkę po piwie oraz butelkę po wódce.

Teraz nieodpowiedzialny 43-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. 

Nie czekajmy na tragedię! Zadzwońmy na nr alarmowy 112 i zgłośmy ten fakt. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza