Sonqo wystąpi w Sali u KinalaW najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godzinie 19:00 czachowska Sala u Kinala zaprasza na koncert zespołu SANQO.

SONQO oznacza ,,serce" w keczua, rdzennym języku używanym od północnego Chile i Argentyny po Kolumbię. Serce jest wszechobecne w kulturze Ameryki Łacińskiej, nie tylko w sensie romantycznym, ale jako metafora mocy i charyzmy Pachamamy, Matki Ziemi... Altówka, siedmiostrunowa gitara oraz perkusja łączą się w trio, aby poświęcić się nieskończonemu repertuarowi folklorystycznemu kontynentu Ameryki Łacińskiej. W programie koncertu tanga i bolerka, od andyjskich po karaibskie, ale także własne kompozycje oraz aranżacje i improwizacje muzyczne. A wszystko to za sprawą artystów , których połączył los i miłość do muzyki.


Juan Lucas Aisemberg (altówka) urodził się w Budapeszcie w rodzinie argentyńskiej, dorastał we Włoszech, studiował w Rzymie, Kolonii, Gstaad (Szwajcaria) i Berlinie.
Jako członek ,,Camerata Lysy” występował na najważniejszych międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie głównie jako solista. Od wielu lat związany z Deutsche Oper Berlin oraz Kammersymphonie Berlin

Pablo Camus (gitara) pierwsze studia muzyczne rozpoczął w konserwatorium w Santiago de Chile. Jednocześnie był członkiem niezliczonych muzycznych projektów jazzowych, funkowych, R'n'B i soulowych ale postanowił zagłębić się w muzykę latynoamerykańską. Jego serce bije dla Samby, Son Cubano, Cha Cha Cha, Bolero. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje jako gitarzysta wieloma zespołami i formacjami m.in z Chile, Brazylii ,Kuby i Mozambiku.
Cristian Betancourt (perkusja) pochodzi z Kolumbii i już w dzieciństwie jego wielką pasją było tworzenie muzyki. Od samego początku byl szczególnie entuzjastycznie nastawiony do perkusji. Po pięciu latach nauki w szkole muzyki klasycznej, w wieku 17 lat przeniósł się do Wenezueli, aby wziąć udzial w społecznym projekcie muzycznym , gdzie przez pięć lat uczył się i poznał wielu międzynarodowych muzyków i nauczycieli. Tam też zrodziła się chęć wyjazdu do Niemiec.
Jeśli szukacie Państwo niecodziennego doświadczenia muzycznego, chcielibyście oderwać się od rzeczywistości i przenieść w magiczny świat samych dźwięków, to mamy dla Was idealną propozycję... Koncert, który dostarczy Państwu nie tylko wyjątkowych wrażeń dźwiękowych, ale również niezapomnianych emocji.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza