W Chojnie ma powstać grzebowisko dla zwierząt.


Cmentarze dla zwierząt – w polskim prawie zwane oficjalnie „grzebowiskami” pozwalają na godny pochówek zwierzęcego przyjaciela. Obecnie najbliższe takie miejsce znajduje się w Szczecinie. Pierwsze w regionie grzebowisko dla zwierząt może powstać w Chojnie. 

Temat kilkanaście dni temu poruszyła Barbara Andrzejczyk, to społeczniczka i animator kultury, która w mediach społecznościowych zwróciła się z tym pomysłem do nowo wybranych radnych. 

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do burmistrz Barbary Raweckiej. Okazuje się, że takie miejsce może powstać również w tym roku. Jest już wstępna lokalizacja - teren przy pasach startowych na osiedlu lotnisko. 

- Mamy wstępną lokalizację, szykujemy się do zlecenia badań hydrogeologicznych - mówi nam Barbara Rawecka, burmistrz Chojny. 

Otwarcie "cmentarza" niesie za sobą szereg wymogów do spełnienia, między innymi zagwarantowanie, że zakopane zwierzęta na tym terenie nie będą zagrażać zdrowiu innych zwierząt i ludzi dzięki ogrodzeniu i zabezpieczeniu go przed dostępem do niego osób trzecich oraz dzikich i domowych zwierząt. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu przed zanieczyszczeniami wód gruntowych i nadmiernym rozwojem flory bakteryjnej, która przyczynia się do procesu rozkładu.

Na zdj. Grzebowisko "Tęczowa Kraina" w Szczecinie (fot. Tęczowa Kraina Facebook). 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza