Wirtualna Polska: Tak zarabiały władze spółki Enea. Kandydat na burmistrza z naszego regionu wśród najlepiej wynagradzanych.


Ponad 8,4 mln złotych zarobił w ubiegłym roku zarząd koncernu energetycznego Enea, w której Skarb Państwa ma ponad 52 proc. udziałów. 

Rekordzistą jest Rafał Mucha, brat Pawła Muchy, członka zarządu Narodowego Banku Polskiego i byłego prezydenckiego ministra, obaj pochodzą z Gryfina. Rafał Mucha w tegorocznych wyborach kandydował na burmistrza tego miasta. 

Rafał Mucha mógł w zeszły roku cieszyć się największymi zarobkami we władzach spółki Enea. Jak wynika z raportu rocznego za 2023 rok, zrobił 1 mln 489 tys. 667 złotych. Miesięcznie otrzymywał więc ok. 124 tys. zł. Spółka w raporcie podaje, że w kwocie wynagrodzeń zawierają się również premie za 2022 rok i zakaz konkurencji. Niewiele mniej zarobili inni członkowie zarządu: prezes Paweł Majewski, Marcin Pawlicki i Lech Żak. Ten pierwszy otrzymał 1 mln 313 tys. zł, a dwóch pozostałych członków zarządu otrzymało po 1 mln 320 tys. zł - pisze Wirtualna Polska. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza