Młode piłkarki z regionu z Pucharem Tymbarku 2024 [foto]

Mieszko Junior, drużyna z Mieszkowic, tryumfatorem tegorocznego finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarku. Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń piłkarskich dla dzieci i młodzieży.

Drużyna złożona z dziesięciu dziewczynek z rocznika 2016, pod wodzą Igi Zambrzyckiej odniosła fantastyczny sukces i zdobyła puchar Tymbarku województwa Zachodniopomorskiego w kategorii wiekowej U-8. Do turnieju finałowego w Szczecinku awansowało sześć zespołów wyłonionych w rozgrywkach na niższych szczeblach, to: SP Stare Bielice, SP Lubiana, ZS Grzmiąca, ZSP Rąbino, Błyskawice z Mielenka, oraz reprezentująca nasz powiat, drużyna z SP Mieszkowice – Mieszko Junior.

Drużyna z powiatu gryfińskiego awansowała z pierwszego miejsca w swojej turniejowej grupie i pozostała nie pokonana do końca rozgrywek; tracąc tylko jedną bramkę przez całe finały. W finale Mieszko spotkały się z równie skuteczną drużyną SP Stare Bielice. Finał, po bardzo emocjonującym spotkaniu 0-0 musiał zostać rozstrzygnięty w konkursie rzutów karnych. W serii trzech rzutów karnych lepsza okazała się drużyna z Mieszkowic wygrywając konkurs 1-0, a tym samym zapewniając sobie puchar.

Oficjalnie puchar został przekazany na ręce dyrektora szkoły Remigiusza Rzepczaka. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju również trafił do Mieszkowic. Zdobyła go najlepsza strzelec drużyny – Zuzanna Szymoniak.

Dzięki działaniom trenerki SKS i nauczycielki mieszkowickiej szkoły podstawowej, Idze Zambrzyckiej ukształtowała się grupa dziewczynek chcących aktywnie grać w football. Przy wsparciu władz szkoły, władz samorządowych oraz rodziców, możliwe było wystawienie reprezentacji szkoły w tegorocznych rozgrywkach, których finał odbywa się aktualnie w Szczecinku.

W pierwszy dzień finałów (16.05) rozegrano kategorie U-8 Dziewczynek, U-8 Chłopców oraz U-10 Chłopców. W drugi dzień (17.05) w Szczecinku odbywają się finały w kategoriach U-10 Dziewczynek, U-12 Dziewczynek oraz U-12 Chłopców.

Sport to zdrowie – pamiętajcie! A sport zaszczepiony dzieciom w tak młodym wieku zaowocuje całym zdrowym życiem. Niech piłka będzie w grze.

Skład drużyny: Blanka Maciocha (k), Zofia Mokrzycka, Anna Mirkiewicz, Zuzanna Pieńkowska, Michalina Sobek-Jaz, Hanna Szcząbrowska (2 gole), Martyna Powłoka, Wiktoria Biaduń. Amelia Tkacz (2 gole + karny), Zuzanna Szymoniak (4 gole).

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza