Finał konkursu udzielania pierwszej pomocy


Na Wałach Chrobrego młodzi ludzie z 10 zachodniopomorskich szkół podstawowych rywalizowali w VII finale Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. Sprawdzane były umiejętności praktyczne oraz szybkość i trafność w podejmowaniu kluczowych dla ratowania zdrowia i życia decyzji.

Młodzież miała okazję m.in. wcielić się w rolę operatora numeru alarmowego 112, pokazać prawidłową resuscytację, wykonać triage, czyli selekcję poszkodowanych w wypadku z udziałem wielu osób oraz ratować niemowlę, które się zakrztusiło. Zadania nie ułatwiali pozoranci, którzy realistycznie odgrywali osoby potrzebujące pomocy.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie, a na III pozycji znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Nagrody i wyróżnienia wręczył wicewojewoda Bartosz Brożyński. - Gratuluję Wam zaangażowania – miałem przyjemność obserwować, jak radzicie sobie z zadaniami i jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności. Mam nadzieję, że nie będziecie musieli wykorzystywać ich w realnych sytuacjach, jednak sama świadomość tego, że młodzi ludzie chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy jest budująca. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie.

Wyniki finału:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Wałczu
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Słowackiego w Stargardzie
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Stargardzie
V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Noblistów Polskich w Stargardzie
VII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
IX miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielinie
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Stargardzie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza