Kotwica Kołobrzeg z historycznym awansem do Fortuna 1. Ligi. Łukasz Kosakiewicz zagra na zapleczu ekstraklasy [foto]


Na kolejkę przed zakończeniem sezonu w piłkarskiej II lidze, Kotwica Kołobrzeg przypieczętowała historyczny awans do I ligi. W składzie gospodarzy występuje zawodnik z naszego regionu Łukasz Kosakiewicz.

Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza pokonali Hutnika Kraków 2:0 (1:0). Bohaterem wieczoru został zdobywca obydwu goli Jonathan Júnior. Na zapleczu PKO BP Ekstraklasy zachodniopomorscy piraci z Kotwica Kołobrzeg zagrają po raz pierwszy w historii. Kosakiewicz przebywał na boisku 90 minut.

Kosakiewicz związany jest z Kotwicą od styczna 2023 roku. Łukasz związał się z klubem 1,5 rocznym kontraktem. Ogółem wychowanek Energetyka Gryfino uzbierał dotąd 54 mecze w ekstraklasie, w których zdobył jednego gola w meczu przeciwko Legii w Warszawie, a jego drużyna – Korona Kielce zremisowała na Łazienkowskiej 1:1. To również były zawodnik Hetmana Grzybno.

Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
żółte kartki: Kreković - K.Głogowski.
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
Kotwica: Kozioł – Kozajda, Witasik, Dampc, Kosakiewicz, Murawski (63. Kort), Cywiński, Pytlewski (72. Madembo), Bykowski, Kreković (90. Kozłowski), Jonathan Júnior.
Hutnik: Frątczak – Urbańczyk, Zawadzki (83. Świątek), Lelek, Drąg (90. Szablowski), Kieliś, Chmiel (56. M. Głogowski), Marcinkowski, Hoyo-Kowalski, K. Głogowski, Rakels.

fot. Kotwica Kołobrzeg  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza