Kto pozostanie w walce o Puchar Polski ZZPN? Przed nami ćwierćfinał. Iskra Banie zagra o półfinał.

W środę 22 maja  na czterech stadionach, odbędą się mecze ćwierćfinałowe, które wyłonią cztery najlepsze zespoły rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. Już teraz wiadomo, że w najlepszej czwórce znajdzie się po jednym przedstawicielu okręgówki i czwartej ligi, a także dwóch trzecioligowców.

Wszystko za sprawą układu par, które wyłoniło ostatnie losowanie. We wszystkich ćwierćfinałach spotkają się ze sobą przedstawiciele tej samej klasy rozgrywkowej.

Na stadionie w Baniach dojdzie do konfrontacji dwóch zespołów występujących na co dzień w klasie okręgowej. Iskra Banie, to aktualnie ósmy zespół grupy drugiej, a Akademia Piłkarska Kotwicy Kołobrzeg zajmuje trzecie miejsce w grupie trzeciej. Oba zespoły nie mają już szans, żeby włączyć się do walki o awans do czwartej ligi, więc mogą wszystkie siły skierować na puchar, a potencjału w obu kadrach nie brakuje. Iskra i Kotwica rywalizację rozpoczęły od trzeciej rundy i po drodze wyeliminowały już po pięciu rywali. W 1/8 finału obie drużyny wyrzuciły za burtę dwóch wyżej notowanych przeciwników. Iskra wygrała z Białymi Sądów, a Kotwica wyeliminowała Wieżę Postomino. Zwycięzca tego meczu, w półfinale zagra na własnym boisku z przedstawicielem trzeciej ligi.

Na wyjazdowe spotkanie do rywala z okręgówki pojedzie zwycięzca konfrontacji pomiędzy rezerwami Pogoni Szczecin i Flotą Świnoujście. Faworytem spotkania wydają się być Portowcy, którzy celują w trzecie z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dodatkowo szczecinianie zajmują bezpieczne miejsce w tabeli trzeciej ligi, czego nie można powiedzieć o ich rywalach. Przy obecnym układzie spadkowiczów w drugiej lidze, Flota Świnoujście znów znalazła się na pozycji zagrożonej spadkiem z ligi i oprócz pucharowych wojaży, musi skupić się na punktowaniu w ostatnich kolejkach ligowych. Wyspiarze jednak na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i do walki o utrzymanie postarają się przystąpić jako półfinalista Pucharu Polski.

Z osiemnastu przedstawicieli czwartej ligi, do ćwierćfinału Pucharu Polski ZZPN awansowało dwóch przedstawicieli z Koszalina. Bałtyk i Gwardia rozegrają więc trzecie w tym sezonie derby miasta. Ligowe derby w obu przypadkach kończyły się takim samym wynikiem. Gwardia zwyciężała Bałtyk 2:0. Jak będzie w pucharze? Podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego w ubiegłym sezonie zakończyli pucharową rywalizację dopiero w finale (po drodze eliminując Gwardię), a teraz chcieliby zajść nawet o krok dalej. Oba zespoły z identycznym dorobkiem punktowym zajmują miejsca na podium czwartej ligi i na cztery kolejki przed końcem sezonu tracą sześć punktów do liderującego Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Wciąż więc liczą się w walce o awans do III ligi, choć z każdą kolejką ta perspektywa robi się coraz odleglejsza. Puchar może uratować kończący się sezon.

Na półfinałowy mecz do Koszalina uda się zwycięzca pary Świt Szczecin – Błękitni Stargard. Wielu to spotkanie określa jako przedwczesny finał, gdyż są to najwyżej notowane drużyny z naszego województwa w rozgrywkach III ligi. Błękitni, dzięki bardzo udaje rundzie wiosennej, walczą o miejsce na najniższym stopniu podium (aktualnie zajmują czwartą pozycję). W doskonałych nastrojach do tego meczu przystąpią jednak zawodnicy Świtu, którzy przed tygodniem zapewnili już sobie historyczny awans do II ligi i mają apetyt na dublet. Oba zespoły spotkały się ze sobą zaledwie kilka dni temu. W niedziele, w meczu ligowym rozegranym w Stargardzie, Świt Szczecin okazał się o jedną bramkę lepszy.


1/4 finału – 22 maja
Iskra Banie - AP Kotwica Kołobrzeg 18:00
Pogoń II Szczecin - Flota Świnoujście 18:00
Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 18:00
Świt Szczecin - Błękitni Stargard 18:00

1/2 finału – 5 czerwca
1. Zwycięzca 1 - Zwycięzca 2
2. Zwycięzca 3 - Zwycięzca 4
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza