Poczta Polska ogłasza strajk - "czara goryczy się przelała".


Związkowcy z Poczty Polskiej zaplanowali na czwartek strajk ostrzegawczy, ma potrwać dwie godziny. Pomiędzy godzinami 8.00 a 10.00 strajkujący pocztowcy "przerwą wykonywane zadania". 

Związkowcy informują, że zamknięte będą okienka, a nawet całe placówki. Przedstawiciele spółki nie przewidują jednak zachwiania procesów operacyjnych.

- Walczymy o nasze wynagrodzenia i miejsca pracy. 80 proc. z nas ma wynagrodzenie zasadnicze na umowę o pracę na pełny etat na poziomie 4 023 zł (tj. poniżej minimalnego wynagrodzenia w Polsce)" – czytamy na stronie Związku Zawodowego Pracowników Poczty (ZZPP). Na potrzeby planowanej akcji protestacyjnej związkowcy przygotowali broszurę informacyjną, w której podkreślają, że strajk nie jest wymierzony w klientów Poczty Polskiej. "Prowadzone od ubiegłego roku negocjacje płacowe w ramach trwających sporów zbiorowych nie przyniosły żadnych efektów – stąd decyzja o zorganizowaniu legalnego strajku ostrzegawczego zgodnie z ustawą z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Drodzy klienci, liczymy na waszą wyrozumiałość i wsparcie. Jako pocztowcy jesteśmy z wami i dla was od 466 lat. Chcemy dla was pracować za godną płacę!" – czytamy w komunikacie Związek Zawodowy Pracowników Poczty.Strona związkowa ostrzega...

W czwartek w godz. 8.00-10.00 trudno będzie skorzystać z usług pocztowych oraz próżno wyglądać listonosza. Zamknięte będą okienka, a najczęściej całe placówki. Służba doręczeń wyjdzie w rejony z opóźnieniem, co może skutkować niedostarczeniem wszystkich przesyłek. Równocześnie uspokajamy maturzystów i ośmioklasistów, testy dostarczymy, strajk ostrzegawczy jest wymierzony w Pracodawcę, a nie w klientów.

Rzecznik Poczty Polskiej zapowiada...

W związku z zapowiedzianą na czwartek akcją, nie przewidujemy zachwiania procesów operacyjnych, które mogłyby się przełożyć na terminowość świadczonych przez Pocztę usług. W Poczcie Polskiej funkcjonuje blisko 100 związków zawodowych, z których większość nie zadeklarowała udziału w dwugodzinnym strajku ostrzegawczym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza