Program "Ciepłe Mieszkanie" w gminie Mieszkowice [foto]


W Dniu Samorządu Terytorialnego – w Urzędzie Marszałkowskim w obecności Wojewody Zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie Waldemara Miśko, Zastępcy Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie Marcina Zamaro umowę dotacji dla Gminy Mieszkowice odebrał Burmistrz Mieszkowic Krzysztof Tkacz.

Ponad 55 milionów złotych dla 30 zachodniopomorskich samorządów na wymianę pieców w mieszkaniach i budynkach wielorodzinnych w tym dla Gminy Mieszkowice – 585 tys. zł. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu Ciepłe Mieszkanie nowe źródła ciepła zostaną zamontowane w niemal 1000 mieszkań oraz prawie 140 budynkach, zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe w całym Województwie Zachodniopomorskim.

Program Ciepłe Mieszkanie oferuje wsparcie na montaż kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenia lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dofinansowanie można otrzymać także na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sfinansować można również koszt przygotowania dokumentacji projektowej dotyczącej inwestycji. Wysokość dotacji na jedno mieszkanie to – w zależności od dochodów w przeliczeniu na członka rodziny – od 16,5 do 41 tys. zł.


fot. Mieszkowice.pl 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza