Radni powiatowi z PiS nie są zadowoleni z wyboru prezydium rady.


Za nami pierwsze sesje w gminach i powiatach po wyborach podczas których oprócz zaprzysiężenia nowo wybranych radnych, wybierano również prezydia. Z układu sił w powiecie gryfińskim nie są zadowoleni radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w opozycji. 

Koalicję, podobnie jak w ubiegłej kadencji, zawiązała Inicjatywa Samorządowa i Koalicja Obywatelska. W zarządzie powiatu znaleźli się więc przedstawiciele tych ugrupowań, podobnie jak w prezydium rady. Tworzący mniejszość, radni PiS nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Poniżej publikujemy oświadczenie, które trafiło do naszej redakcji. 

My, radni Rady Powiatu Gryfińskiego wybrani z listy Prawa i Sprawiedliwości uważamy fakt odrzucenia kandydatury Pana Andrzeja Szelążka na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady za głęboko niesprawiedliwy i łamiący dobre, demokratyczne zwyczaje przyjęte w wielu samorządach w Polsce.
Radni z Listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskali indywidualnie najlepsze wyniki spośród wszystkich kandydatów w okręgach nr 2, 3 i 4. Lista Prawa i Sprawiedliwości osiągnęła zaś w całym powiecie trzeci wynik, gorszy zaledwie o 212 głosów od drugiej Inicjatywy Samorządowej, zdobywając jednocześnie tyle samo mandatów. Na naszą listę zagłosowało 6970 osób, czyli 22,97%, spośród wszystkich wyborców w wyborach do Rady Powiatu i choćby z szacunku do nich Prawo i Sprawiedliwość powinno uzyskać miejsce w jej Prezydium.
Zgłaszając kandydaturę Pana Andrzeja Szelążka podkreśliliśmy, że jest on osobą niezwykle doświadczoną, kompetentną i konsensualną, radnym 4 kadencji Rady Powiatu, jej byłym Wiceprzewodniczącym, a na jego osobę oddano aż 1182 głosów w okręgu nr 3.
Brak przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości w Prezydium Rady nie jest też dobrym sposobem na wykazanie deklarowanej przez większość rządzącą chęci współpracy. Zapewniamy, że Prawo i Sprawiedliwośc będzie w Radzie Powiatu Gryfińskiego pełnić rolę opozycji merytorycznej i będziemy podnosić na jej forum tematy ważne dla wszystkich mieszkańców regionu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza