Szok w powiecie. Przewodnicząca struktur PO zrezygnowała i poszła w koalicję z PiS-em [video]Koalicja Obywatelska pomimo wygranych wyborów nie będzie rządzić w powiecie myśliborskim. Zadziwiający ruch wykonała przewodnicząca tamtejszych struktur partii, która... trafiła do koalicji rządzącej. 

Rada Powiatu Myśliborskiego liczy 17 radnych. Wybory samorządowe wygrała Koalicja Obywatelska zdobywając 6 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 3 mandaty, KWW Nasz Powiat i Trzecia Droga zdobyło po 2 mandaty i jeden mandat przypadł Lewicy. 

W nowej kadencji znalazło się aż 12 nowych radnych. 

- Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu nowej kadencji. Mieszkańcy wyraźnie chcieli zmian! Myślę dlatego tylko pięciu radnym udało ponownie zdobyć mandat. Nowych radnych jest aż dwunastu. Sądziłem że jest to nadzieja na to że w powiecie powstaną koalicje wynikające z woli wyborców. Niestety znowu od programów i woli wyborców ważniejsze były stanowiska i kupczenie radnymi - napisał na swoim Facebooku Zygmunt Siarkiewicz. 


Naturalne wydawało się, że władze obejmie Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, które razem miałyby 10 mandatów. Tymczasem przewodnicząca struktur Platformy Obywatelskiej Wioletta Drzewińska po wyborach zrezygnowała z partii, weszła z koalicję między innymi z PiSem i została wicestarostą. Pozostałe stanowiska w radzie również obsadziła nowa koalicja. 

Członkowie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy (7 radnych) postanowili utworzyć w radzie klub opozycyjny.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza