Morzycko na przedostatnim miejscu w tabeli? Będzie spadek czy baraż o utrzymanie?Czy w Moryniu będzie okręgówka w przyszłym sezonie. Drużyna, która kilka lat temu przebojem weszła do IV ligi i została nawet wiceliderem, może spaść do A-klasy. 

Morzycko Moryń zdobyło w tym sezonie 22 punkty zaliczając 6 zwycięstw, 4 remisy i 20 porażek to zbyt mało aby zapewnić sobie pewne miejsce. W ostatnim meczu zespół boleśnie przegrał z GKS-em Kołbacz 7-0 i uplasował się na przedostatnim miejscu w tabeli Klasy Okręgowej grupy 2. 

Według regulaminu, do A-klasy zostaną relegowane zespoły z miejsc 16. oraz trzy najgorsze z miejsc 15. Grup w okręgówce jest cztery, więc jeden zespół z przedostatniego miejsca może się uratować grając w barażach. Wśród wszystkich zespołów zajmujących 15. miejsca Morzycko wygląda najlepiej, więc powinno się zmierzyć ze zwycięzcą spotkań barażowych pomiędzy wicemistrzami A-klasy. 

Piłkarze Morzycka Moryń w 2009 roku awansowali z A-klasy do Klasy Okręgowej. Już w pierwszym sezonie na tym poziomie rozgrywek, jako beniaminek zajęli wysokie trzecie miejsce w tabeli. W 2017 roku piłkarze z Morynia wywalczyli historyczny awans do IV lig i w sezonie 2017/2018 byli dużym zaskoczeniem - kończąc rozgrywki jako wicelider. Rok później zespół spadł do okręgówki.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza