Potężna nawałnica nad regionem. Akcja trwała ponad 13 godzin.

W niedzielę 2 czerwca  przez nasz region przetoczyły się nawałnice. Deszczowo i burzowo było między innymi w gminie Banie.

Jedna z miejscowości w gminie Banie niemal w całości znalazła się pod wodą.. W Sosnowie studzienki kanalizacyjne nie nadążały za odbieraniem wody, efektem tego były kompletne zalane drogi i domy. Woda wdarła się też do pomieszczeń gospodarczych. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Nawałnica przerwała mecz w Baniach. Spotkanie odbyło się w ramach 29. kolejki klasy okręgowej. Do pojedynku ligowego doszło w niedzielę. Miejscowa Iskra Banie zmierzyła się z Arkonią Szczecin. Spotkanie zostało przerwane w 70. minucie przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Decyzję w sprawie ewentualnego dokończenia meczu podejmie ZZPN. Zawodnicy obydwu zespołów walczyli z pogodą ale również z murawą, to gospodarze lepiej odnajdywali się w panujących warunkach. Sędzia główny przerwał mecz przy wyniku 3:1 dla Iskry.