Z bankomatu wypłacisz tylko 200 złotych. Znana sieć wprowadziła limit.


We wtorek 18 czerwca z sieci bankomatów należących do Euronet będzie można wypłacić tylko 200 złotych. To protest właściciela spowodowany rozliczeniami z operatorami płatniczymi. 

Chodzi o rozliczenia z Visa, Mastercard i Polskim Standardem Płatności (Blik). Według właściciela sieci bankomatów Euronet, od 14 lat stawki za wypłatę gotówki z bankomatów nie zmieniły się. 

- Dysproporcja pomiędzy przychodami a kosztami transakcji wypłaty krajowej, w sytuacji zwiększającego się zapotrzebowania na gotówkę pozyskiwaną z bankomatów oraz zmniejszające się możliwości subsydiowania wypłat krajowych innymi źródłami przychodów, niosą za sobą ryzyko braku możliwości dalszego utrzymywania sieci bankomatowych. W konsekwencji odcięcia znacznej części społeczeństwa od dostępu do gotówki, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie bankomat nierzadko jest jedynym jej źródłem. Jednocześnie prowizje za wypłaty z bankomatów, ustalane i pobierane przez banki od użytkowników bankomatów, stale rosną, dodatkowo zwiększając barierę dostępu do gotówki - piszą w komunikacie organizatorzy protestu.

Na wszystkich bankomatach należących do Euronetu są wyświetlone informacje z uzasadnieniem wprowadzenia limitu. Takich urządzeń jest w naszym kraju ponad 7500.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza