Podpisano polsko-ukraińską umowę o bezpieczeństwie. Powstanie ukraiński legion ochotniczy [video]


Wołodymyr Zełenski w poniedziałek 8 lipca odwiedził Polskę, by spotkać się z najważniejszymi politykami naszego kraju. Na jednym ze spotkań prezydent Ukrainy podpisał z Donaldem Tuskiem polsko-ukraińską umowę o bezpieczeństwie.

- Na mocy porozumienie jakie zawarły Polska i Ukraina w trakcie wizyty w naszym kraju, prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, w Polsce zostanie sformowany i wyszkolony ukraiński legion. Umówiliśmy się na sformowanie i szkolenie na terenie Polski ukraińskiego legionu. Będzie to nowa formacja złożona z ochotników – mówił Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej z Donaldem Tuskiem.


Na mocy zawartego porozumienia powstanie nowa, ochotnicza jednostka. Umożliwi ona przebywającym na terytorium Polski obywatelom Ukrainy, wzięcie udziału w obronie Ukrainy.

Jak stwierdził prezydent Ukrainy - Każdy ochotnik przeszedłby szkolenie w Polsce, zostałby tutaj przeszkolony i uzbrojony. Każdy obywatel Ukrainy, który zdecyduje się wstąpić do regionu, będzie mógł podpisać kontrakt z siłami zbrojnymi Ukrainy.


fot. video/ Kancelaria Premiera 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza