Tajemnicza śmierć podczas interwencji policji. Świadkowie mówią o brutalności. Szokujące ustalenia dziennikarzy TVP [foto] [video]W przestrzeni publicznej funkcjonują co najmniej dwie różne wersje dotyczące śmierci 36-letniego mężczyzny podczas interwencji policji w Pyrzycach na początku lipca. 

Świadkowie mówią o brutalności policji i wręcz uduszeniu mężczyzny. Policja wyjaśnia, że był agresywny i pobudzony, więc musieli reagować siłowo i użyć kajdanek. Do 36-latka wezwano pogotowie z informacją o zatrzymaniu akcji serca. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

- Byłam świadkiem morderstwa – mówi kobieta, świadek zdarzenia. On był przyciśnięty nogą, łokciami, wszystkim i ja już mówię do partnerki, przecież oni go zabiją. To jest za mocno, trzech chłopa na nim. Może za prymitywne, ale byłem świadkiem morderstwa – opisuje inny świadek. 

To jedna z pierwszych informacji, jaką redakcja TVP3 otrzymała na temat interwencji policji w Pyrzycach. Nasz rozmówca stal kilkanaście metrów od interweniujących policjantów i nie ma wątpliwości, że interwencja, tak wyglądać nie powinna.

W Pyrzycach byli reporterzy TVP Szczecin, cały materiał dostępny jest tutaj: Tajemnicza śmierć 36-latka z PyrzycFot. Urtlas Sokół/ video TVP 3 Szczecin

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza