Wkrótce największe wydarzenie motocrossowe w naszym województwie od 10 lat.


Motocrossowe Mistrzostwa Polski po 10 latach wracają do naszego województwa. W dniach 30.08-1.09 na chojeńskim torze motocrossowym zostanie rozegrana III runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Będzie to powrót mistrzowskich wyścigów do naszego województwa po 10 latach, ostatnie MP odbyły się 1 maja 2014 roku w Rosówku. Wsparcie i zachęta ze strony Gminy i lokalnych przedsiębiorstw pomogły w podjęciu decyzji o organizacji tak poważnych zawodów w Chojnie.

Regulamin Sportu Motocyklowego określa wiele wymagań, które musi spełnić obiekt, na którym odbywają się zawody rangi Mistrzostw Polski, najważniejsze prace muszą być wykonane do końca lipca, kiedy to odbędzie się inspekcja Komisji Tras i Torów PZM celem uzyskania homologacji toru.

Obecnie na torze prowadzone są prace związane z przebudową trasy wyścigu, wykonaniem nawodnienia oraz doprowadzeniem energii elektrycznej do parku maszyn. Prace związane z budową instalacji do nawadniania wykonują nieodpłatnie firmy Install Krzysztof Baran z Chojny oraz RATISAN z Gorzowa a państwo Renata i Romana Kapusta z hurtowni elektrycznej ELKAB podjęli się wykonania wszelkich prac elektrycznych.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza