Zespół Lota na popularnym kanale w serwisie YouTube. TVP i afera z youtuberem...TVP złożyła skargę na jeden z materiałów Tomasza Czukiewskiego znanego z kanału na YouTube Ciekawe Historie. W jednym z odcinków wziął udział chojeński zespół Lota. 

Fragmenty utworu 85’ - Zespół LOTA, można było  usłyszeć w filmie “Jarocin 84-24” na kanale Ciekawe Historie. Zespół został również bohaterem filmu a na zaproszenie autora Tomasza Czukiewskiego wystąpił podczas premiery na scenie klubu Praga Centrum ze swoimi autorskimi utworami przenosząc publiczność do czasów pierwszych lat festiwalu Jarocin.
Kanał ciekawe historie jest tematyce historycznej. Przedstawiane są materiały zarówno odcinki dotyczące historycznych wydarzeń jak i nieznane w polskim YouTube tłumaczenia materiałów źródłowych .
Najpopularniejsze z nich mają miliony wyświetleń. “Debaty - kluczowe momenty, które zmieniły bieg historii” - 5 mln, “Putin, Łukaszenko besztają urzędników. Styl rządzenia na wschodzie” - 5,7 mln, czy jeden z filmów o Putinie: “Putin cz. 1/4 Jak pokonał oligarchów Jelcyna” - 2,7 mln.

Telewizja Polska wymogła na YouTube usunięcie mojego filmu „Jarocin 84 - 24” fałszywie twierdząc, że całość jest nielegalną kopią. YT usunął i dał mi ostrzeżenie (3 ostrzeżenia to koniec kanału). W rzeczywistości 80% tego filmu to moje wywiady - kilkadziesiąt dni pracy” - napisał na portalu X Czukiewski.

TVP na prośbę portalu Wirtualne Media wyjaśniła, skąd decyzja o zgłoszeniu filmu z kanału Ciekawe Historie administracji YouTube. Zarzuca youtuberowi brak wystąpienia o zgodę na wykorzystanie archiwalnych materiałów należących do publicznego nadawcy.

Twórca kanału Ciekawe Historie nie wyklucza wstąpienia na ścieżkę sądową: - Mam nadzieję, że YouTube po sprawdzeniu sprawy wycofa ostrzeżenie i przywróci film. Inaczej sprawę będzie musiał wyjaśnić sąd. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy nie będę zajmował się tematyką polską na kanale ani korzystał z urywków Telewizji Polskiej - poinformował w kolejnym wpisie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza