Zagraj mi to – koncert Baltic Neopolis Quartet

 


Kiedy: 27 czerwca 2026 r. (sobota), godz. 19:00

Gdzie: teren zielony przy Promie Bez Granic w Gozdowicach
(promowe przejście graniczne Gozdowice – Güstebieser Loose)

„Zagraj mi to” to letni koncert Baltic Neopolis Quartet w jednej z najbardziej niezwykłych festiwalowych lokalizacji – przy zacumowanym Promie Bez Granic w Gozdowicach. To spotkanie z muzyką klasyczną w swobodnej, otwartej formule, wpisującej się w ideę festiwalu Music Powerania 2026 – muzyki bliskiej, pełnej energii i wspólnego przeżywania dźwięków.

Wystąpią:
Baltic Neopolis Quartet
- Emanuel Salvador – skrzypce
- Monika Szemelak – skrzypce
- Emilia Goch Salvador – altówka
- Tomasz Szczęsny – wiolonczela

Program:
- Georg Friedrich Händel – Chaconne
- Antonín Dvořák – Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański”
- Joseph Haydn – Kwartet smyczkowy G-dur op. 77 nr 1
- Johannes Brahms – Tańce węgierskie nr 1, 5 i 10
- James Scott – Calliope Rag
- Angheluş Dinicu – The Lark

Wstęp wolny

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „SYNERGIE. Edycja 2026”.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza