Zmiany na ulicy Żółkiewskiego w Chojnie. Parking maksymalnie na 2 godziny w określonych godzinach

 


Kierowcy korzystający z ulicy Żółkiewskiego w Chojnie muszą przygotować się na nowe zasady parkowania. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00, samochód będzie można pozostawić na parkingu maksymalnie przez 2 godziny.

Zmiana ma na celu zwiększenie rotacji miejsc parkingowych i ułatwienie dostępu do znajdujących się w tej części miasta punktów usługowych oraz instytucji. Do tej pory część miejsc była zajmowana przez pojazdy pozostawiane na wiele godzin, co szczególnie w godzinach największego ruchu utrudniało znalezienie wolnego miejsca.

Nowe ograniczenie ma sprawić, że więcej kierowców będzie mogło skorzystać z parkingów w najbardziej obleganych porach dnia. Oznakowanie informujące o zasadach postoju zostało umieszczone przy miejscach parkingowych.

Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na nowe znaki i dostosowanie się do obowiązujących zasad. Ograniczenie czasowe dotyczy dni roboczych – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–18:00.

Dzięki wprowadzonym zmianom miejsca parkingowe przy ulicy Żółkiewskiego mają być łatwiej dostępne dla większej liczby mieszkańców oraz osób odwiedzających tę część Chojny.

foto: nadesłane przez czytelniczkę
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza