Odra wygrywa z liderem! Na trybunach gorąco

Odra Chojna pokonała lidera IV ligi - Świt Skolwin 3:2 w ramach 7 kolejki spotkań. Słoneczna aura przyciągnęła sporo kibiców na Stadion Miejski w Chojnie. Na trybunach nie zabrakło również kibiców gości.

Pierwsza część gry od początku była ciekawa, obie drużyny tworzyły sobie okazje bramkowe. W 30. minucie gry, gospodarze objęli prowadzenie, bramkę strzelił Jakub Pożyczka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, zmienił się tylko stan drużyny gości, po serii kartek pokazanych przez sędziego, grali w dziewiątkę.

Druga połowa pomimo osłabionej drużyny gości, należała do Świtu. W 71. minucie doprowadzają do remisu. Bardzo ciekawa była końcówka meczu. W 76. minucie biało-zieloni zdobywają gola na 2-1, autorem jest Krystian Zielas. Odra idzie za ciosem i w 81 minucie jest 3-1. W ostatniej akcji meczu sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny ze Skolwina, wynik zmienia się na 3-2.

Niezadowoleni z wyniku kibice gości szukali okazji na wyładowanie swojej złości. Doszło do incydentów, pierwszy nastąpił po prowokacji kibica gospodarzy, który pod adresem gości użył obraźliwego słowa. Na reakcję kibiców Świtu nie trzeba było długo czeka i ruszyli w kierunku sektorów biało zielonych. Również fani Świtu próbowali przeskoczyć przez ogrodzenie i wbiec na boisko grożąc chojeńskiemu bramkarzowi. Jednak w porę  zareagowały służby porządkowe i udało się uniknąć większych starć.