Twórcza szkoła - twórczy uczeń w Mieszkowicach



Twórcza szkoła - twórczy uczeń” – to hasło projektu realizowanego od września 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Edukatio z siedzibą w Szczecinie.



Przewiduje on mega ciekawe zajęcia z robotyki oraz warsztaty przyrodniczo-matematyczne dla uczniów klas IV-VI.

Uczniowie, na zajęciach robotyki pod okiem instruktora LEGO® Pana Mirosława Pieńkowskiego uczą się budować, konstruować, rozwijać własną wyobraźnię wizualno-przestrzenną, poznają podstawową wiedzę z zakresu robotyki i informatyki. Program zbudowany jest z bloków tematycznych, a każdy blok realizuje 6 tematów szczegółowych. Po zakończeniu budowania, każda konstrukcja wprowadzana jest w ruch. Do tego celu służą różne przekładnie i silniczki elektryczne. Poruszanie budowli musi być z góry zaplanowane, a zatem dzieci muszą zaprogramować komputer w celu wykonania określonego zadania. Programowanie jest jednym z elementów tych zajęć. Zajęcia z robotyki są realizowane przez Spectrum Service – firmę posiadająca licencję na prowadzenie zajęć metoda RoboCamp na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Nie mniej ciekawe są warsztaty przyrodniczo-matematyczne prowadzone przez Panią Marcelę Sługocką. Jest to okazja do prowadzenia obserwacji, poznania walorów przyrodniczych naszej gminy, uczenie się poruszania w terenie za pomocą mapy i kompasu. Można też wykonać pomiary i super bawić się z matematyką w praktyce. Przeliczanie skali, odczytywanie planu, rysowanie planu w danej skali, obliczanie pola powierzchni i objętości wybranych brył też okazuje się, że może być ciekawe.

Zajęcia cieszą się dużą popularnością i tylko szkoda, że potrwają do grudnia.

dyrektor szkoły Iwona Świerczyńska
Redakcja

2 Komentarze

  1. Panie administratorze!
    Leg godt w Danii znaczy dobrze się bawic. Zadziwiajace, ze te dwa magiczne słowa lezace u podstaw Lego w Polsce znacza co innego. Pozdrawiam z Danii

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza