Reklama [góra]

Tanecznie i kolorowo w Szkole Podstawowej w Chojnie


W Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie było tanecznie, kolorowo i muzycznie, a to wszystko za sprawą turnieju "Pomponiarek".

Z roku na rok coraz więcej zespołów przygotowuje się i prezentuje swoje układy taneczne, zarówno na pierwszym poziomie nauczania, jak i na drugim. Trzeba podkreślić, iż dużą rolę odgrywają tu wychowawcy i rodzice. Bo przecież, to oni dokładają dużo starań, aby zachęcić dzieci do aktywności ruchowej i z nimi ćwiczyć i przygotować je do występów. Rezultaty tych przygotowań można był zobaczyć podczas konkursu.

Jury w składzie: przewodnicząca p. Jolanta Janiszewska oraz członkowie p. Ewa Mróz, p. Joanna Fedorowicz i p. Jacek Prętki mieli „trudny orzech do zgryzienia”. W klasach 1 -3 swój występ zaprezentowało 8 zespołów tanecznych. Każda drużyna mogła otrzymać maksymalnie 35 pkt. od jednego sędziego. Ocenie podlegały wykonywane kroki (w przód, w tył, w bok, podskoki, półobroty, obroty, praca ramion), dodatkowo wykonanie tych kroków w rytm muzyki oraz ciekawy strój i „pompony”, wrażenie artystyczne i stopień trudności całego układu tanecznego. Po obradach jury prezentujemy wyniki:

Klasy 1-3
I - „Czaderki”klasa 3 d(należy dodać, iż ta grupa trzeci raz z rzędu wygrywa turniej w swojej kategorii)
II - „Błyszczące gwiazdy” 3b
III - „Szalona ósemka” 2c
Wyróżnienie „Makarena Dance” 1f

Udział wzięły również:
„Iskiereczki” 1c
„Tańcząca tecza” 2b
„Czokobombowcy” 2e
„Gwiazdy sportu” 2a

Klasy 4-6:
I - „Gargamele” 5c
II - „Dzieciaki.pl” 4a
III - „Szalone i szleni” 4b
Wyróżnienie „Gwiazdy YouCan Dance” 4c

Udział wzięły również:
„StrongDevils” 6c
„Miss Albanki” 6d
„Goldenstars” 5a
„Black and Grey” 6b
„Crazysix” 4d
„Obciach kappa” 6a
„My little pony” 5b

Organizatorzy M.Chatłas i I. Szkudlarek-Bąk dziękują Radzie Rodziców przy SP2 za fundusze na zakup statuetek i cukierków dla dzieci oraz p. M. Sakowskiej i p. A. Prętkiej za obsługę sprzętu grającego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.