Reklama [góra]

Kolejna podwyżka opłat za śmieci na terenie ZGDO, od stycznia mieszkańcy będą musieli zakupić pojemnikiOd 1 stycznia 2016 roku wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Związku Gmin Dolnej Odry, ponadto właściciele nieruchomości będą zobowiązani wyposażyć nieruchomość w pojemniki do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych. 

Nowe stawki opłat to kolejno 15 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbieranie w sposób selektywny i 19 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i odbierane są w sposób zmieszany. To nie jedyne zmiany na terenie ZGDO.

- Od 1 stycznia 2016 r. właściciel nieruchomości jest zobowiązany samodzielnie wyposażyć nieruchomość w pojemnik do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych, spełniający polskie normy PN-EN 840 - głosi komunikat wydany przez biuro związku. 

Minimalną wielkość pojemnika szczegółowo określają Regulaminy utrzymania czystości
i porządku w gminach. W zabudowie wielorodzinnej minimalna pojemność pojemnika wynosi - 1100L. ZGDO w ramach opłaty zapewni pojemniki i worki na odpady segregowane. 

Ostatnia podwyżka opłat za śmieci miała miejsce w marcu br. Z 9 zł za śmieci segregowane i 15 zł za odpady zmieszane stawki wzrosły kolejno do 11 i 17 złotych.

17 komentarzy:

 1. Nie poroniło?...

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie burmistrz Fedorowicz wstydu oszczędź podaj się do dymisji.

  OdpowiedzUsuń
 3. no poroniło radnych Chojny, wystąpili ze związku wiec będą większe stawki, bo największy kawałek tortu zniknął a pozostale gminy nie daja takiego zysku, bo dużo trzeba się przemieszczac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dlatego wyszli, bo to nie będą ostatnie podwyżki

   Usuń
  2. G... prawda wystąpienie Chojny nie ma tu nic do rzeczy. I tak w unieważnionym miesiąc temu przetargu oferta Remondisa była większa o 3 miliony. Problem polega na tym, że ZGDO wyhodowało monopol w postaci Remondisa , to ten jeździ ze stawkami jak chce. Jak to jest, że Remondis jest odbiorcą odpadów, nieźle zarabia, a PUK Hippmana jako jego p[odwykonawca tez nie narzeka? Oczywisćie obrońcy ZGDO w osobach głównie jego pracowników i bojących się przyznać do błędów przed swoimi radami wójcin i burmistrzów, brna dalej w tę slepą uliczkę generując co miesiąc kolejne dziesiątki tysięcy zadłużenia. Taka Pani Dyrektor ZGDO zarabia cos ok. 100 tys rocznie.... Kochani radni z różnych gmin zapytajcie swoich bossów ile długu na teraz przypada na każdą gminę po ZGDO! Zapytajcie na sesjach. Zapytajcie dlaczego wasi mieszkańcy płacić będą jedne z najwyższych stawek w kraju. Bo oni wam tego nie podarują.
   Wójtowie powinni się zebrać na zgromadzeniu, rozwiązać ZGDO jak najszybciej i ogłosić przetargi.
   Jeśli PUK Chojna jest zadowolony jako podwykonawca konsorcjum "Remondis Jumar Ekomysl", to będzie zadowolony z tych samych pieniędzy otrzymanych z gminy. A różnica, którą Remondis wkłada do kieszeni , zostanie w gminie. Niby proste, a tak dla Was radni skomplikowane? Bierzcie się do roboty wy, skoro takich macie wójtów

   Usuń
  3. Słusznie , RADNI wszystkich gmin należących do związku , brać się do roboty i za wójtów i za burmistrzów za to że nam fundują podwyżki

   Usuń
 4. I Tak wam kurwy nic nie zaplace

  OdpowiedzUsuń
 5. Za niesegregowane 19zł to jakaś kpina !!! powinno być przynajmniej 30zł żeby ludzi uczyć segregacji!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. I zaczęło się szukanie pieniędzy ZEDO :) Ciekawe skąd sami wzięli pojemniki ....:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Debilizm! Dwa razy w miesiącu wywiozą śmieci i aż tyle żądają od osoby!!! To jest nie normalne,chore.Robią z nami co chcą. Czy nie ma bata na te dziadostwo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja im nie płace i mam i w d.... a szczególnie harrego pottera któremu mogę splunąć na ten tępy siwy łeb!

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy można rozwiązać umowę ze złodziejami ? Sam będę wywozić śmieci na wysypisko i dokumenty na to zdarzenie będę mieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. czy tych w gminie równo porąbało!!!!!co roku podwyżki i podwyżki zamiast placic mniej to placimy wiecej i wiecej,w puku tyle za smieci nie placilo sie jak teraz,idiotyzm

  OdpowiedzUsuń
 11. Te dwie podwyżki dają nam ok 50% podwyżki ceny. To skandal co robią nasi kochani burmistrzowie na czele z tym niegospodarnym z Chojny. A w Moryniu nasz piękny gospodarz wystawił śmieciarkę na sprzedaż. Ciekaw jestem co zrobi jak ZGDO się rozpadnie. Nasz piękniś zamiast obrać drogę poprzednika to wybrał drogę Pana Bogdana, czyli sprzedać jak najwięcej i nic nie robić. Nasz piękniś nie może pochwalić się ani jedną inwestycją w Moryniu po 1/4 kadencji. To śmiech. Ale najlepsi i tak są ci ludzie co na niego i tą rade głosowali. Powodzenia!!! ciemnogród wraca do Morynia!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze pojemniki trzeba sobie kupić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Obowiązkiem gminy jest zapewnić pojemniki.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.