Reklama [góra]

Co dalej z gminnym targowiskiem w Krajniku Dolnym?


Likwidację gminnego targowiska w Krajniku Dolnym przewiduje plan naprawczy gminy Chojna. We wtorkowe popołudnie 1 grudnia władze i radni spotkali się z kupcami. 

Niegdyś na terenie blisko 4 hektarów handlował kilkuset kupców, dziś pozostało ich osiemnastu. Na targowisku pracują między innymi dozorcy, elektryk i administracja.

Według danych zaprezentowanych z programu naprawczego, w 2015 roku prognozowane wydatki na utrzymanie targowiska przez gminę to blisko 180 tys. złotych. W 2016 roku mają wynieść 200 tys. zł. Zamknięcie targowiska planuje się w 2017 roku.

Pomysł gminny to oddanie targowiska kupcom w dzierżawę, ze strony wiceburmistrza Wojciecha Długoborskiego padła propozycja utworzenia Związku Kupców, Ci jednak nie są zainteresowani tym rozwiązaniem i chcieliby aby to gmina dalej zarządzała bazarem. Problemem jest również zadłużenie, nie wszyscy kupcy płacą regularnie czynsz.

Kupcy mają wytypować swoich przedstawicieli, kolejne spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu w gabinecie burmistrza.

10 komentarzy:

 1. Wybór jest oczywisty - albo zamknąć targowisko, zwolnić 6 czy 7 pracowników gminnych i kupców pozbawić miejsc pracy, albo zwolnić 4 osoby gminne z administratorką na czele a resztę zostawić i gmina jeszcze trochę na tym zarobi. Ale do tego trzeba mieć jaja i odrzucić układy koleżenskie

  OdpowiedzUsuń
 2. targowisko w Krajniku to kuriozum w 26 letniej demokracji i gospodarce wolnorynkowej. Nie słyszałem o gminie która dokładałaby do przygranicznego targowiska. Jest to przejaw pseudo bo politycznej ekonomii, która polega na nieruszaniu czegokolwiek i kogokolwiek bo to potencjalny elektorat..........teraz gdy sytuacja finansowa jest fatalna spowodowana właśnie taką pseudo polityczną ekonomią trzeba coś przedsięwziąć. Gmina albo niech wydzierżawi teren prywatnemu i pobiera opłaty albo gdy sie taki nie znajdzie niech zmusi "kupców" do wzięcia inicjatywy...jeśli odmówią należy natychmiast wstrzymać funkcjonowanie tego ekonomicznego gniota i wystawić atrakcyjną nieruchomość na sprzedaż . KONIEC I KROPKA. Zgadzam sie do tekstu powyzej co do JAJ i koleżeństwa!:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto tszyma coś co nie ma dochodów tylko ciągle dokładajom

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinni już dawno zamknąć

  OdpowiedzUsuń
 5. dwa pierwsze komentarze próbujące ocenić problem uważam za całkowicie bez potrzebnie rozbudowane. Komentarz trzeci jest najcelniejszy i najtrafniejszy - na tym powinniśmy poprzestać - bo każdy wie o co chodzi!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noo. I ten tszeci tak fajnie po polskiemu napisany!

   Usuń
  2. Tok myślenia się liczy a rerzta to Pikuś :)

   Usuń
  3. Zobaczcie do czego obecna kierownik doprowadziła,z rynku zostały tylko zgliszcza a to prosi o pomste do nieba zamiast prubować utrzymać to zdewastowała.....

   Usuń
 6. Piszą chyba sami handlarze, bo język bardzo słaby.

  OdpowiedzUsuń
 7. Działka atrakcyjna , należy ja sprzedać i dać zgodę na wybudowanie stacji paliw ,inwestor szybko się znajdzie.
  Przez wiele lat Krajnik był otaczany parasolem ochronnym w sprawie budowy stacji paliw, myślę że należy z tym skończyć.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.