Reklama [góra]

Ile kosztują szkoły w gminie Chojna? [foto]


Dyrektor Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie - Wacław Gołąb, przedstawił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chojnie informację o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Chojna.

Informacja była podana za rok szkolny 2014/2015. Gmina Chojna jest organem prowadzącym Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Przedszkola Miejskiego.

Największy budżet wśród szkół w gminie Chojna ma Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie - to 4 697 955,43 zł (w tym 3 559,102,00 zł pochodzi z subwencji budżetu państwa).

Budżet i udział subwencji w szkołach w gminie Chojna
Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie - budżet 4 697 955,43 zł (subwencja: 3 559 102,00 zł)
Gimnazjum w Chojnie - 3 843 281,00 zł (2 480 302,00 zł)
Przedszkole Miejskie w Chojnie - 1 915 951,00 zł (98 141,00 zł)
Szkoła Podstawowa w Nawodnej - 1 270 689,84 zł (721 579,00 zł)
Szkoła Podstawowa w Brwicach - 988 752,92 zł (499 682,00 zł)
Szkoła Podstawowa w Grzybnie - 948 008,85 zł (601 881,00 zł)
Szkoła Podstawowa w Krzymowie - 939 823,86 zł (509 328,00 zł)

Wynagrodzenia
Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie - 4 065 624,60 zł
Gimnazjum w Chojnie - 3 579 965,01 zł
Przedszkole Miejskie w Chojnie - 1 917 703,42 zł
Szkoła Podstawowa w Nawodnej - 1 068 888,40 zł
Szkoła Podstawowa w Brwicach - 823 333,22 zł
Szkoła Podstawowa w Grzybnie - 820 939,18 zł
Szkoła Podstawowa w Krzymowie - 787 717,09 zł

Liczba uczniów
Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie - 652
Gimnazjum w Chojnie - 414
Szkoła Podstawowa w Nawodnej - 93
Szkoła Podstawowa w Grzybnie - 77
Szkoła Podstawowa w Krzymowie - 70
Szkoła Podstawowa w Brwicach - 55

Najwięcej dzieci dojeżdżających jest w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie - 320. 203 uczniów dojeżdża do gimnazjum, 51 do szkoły w Krzymowie, 45 do szkoły w Brwicach a 39 do szkoły w Nawodnej.

Szczegółowe dane widoczne są w fotorelacji z ostatniej sesji Rady Miejskiej, którą zamieściliśmy na naszym profilu na Facebooku

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

29 komentarzy:

 1. Macie złe dane. Dzieci w Krzymowie jest ponad 80. Zanim podacie coś do wiadomości publicznej, może warto najpierw sprawdzić ich wiarygodność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dane pochodzą z prezentacji ASiIS, być może to liczba samych uczniów bez oddziałów przedszkolnych

   Usuń
  2. Tak ,to liczba uczniów bez oddz.przedszkolnych.

   Usuń
  3. niestety, panie redaktorze, podajecie nieprawdziwe dane, gdyż na wyświetlonych przez ASiIS tabelach są inne niż podajecie (nawet bez oddziałów przedszkolnych). Poprawcie, bo tak wypada, a właściwe dane to ( w nawiasie oddz. przedszk.):
   SP2 - 530 (103;90);
   Nawodna - 101 (19;22);
   Krzymów - 78 (14;9);
   Grzybno - 96 ( 18;17);
   Brwice - 61 ( 9;10);
   Gimnazjum - 421
   pozdrawiam - Janusz B

   Usuń
  4. Tutaj zdjęcie slajdu z prezentacji: http://www92.zippyshare.com/v/GfYIosKB/file.html

   Usuń
  5. dla mnie to zdjęcie jest nieosiągalne na wskazanej stronie, a opieram się na Waszym zdjęciu nr 25 z facebooka - janusz b

   Usuń
 2. Jak dużo uczniów w tych szkołach ;) Brwice to chyba filia , tylko jakiej szkoły???

  OdpowiedzUsuń
 3. nie ma to jak kołchoz na lotnisku❕

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby dlaczego kołchoz?

   Usuń
  2. A jak inaczej nazwać to co jest w szkole na lotnisku?

   Usuń
  3. No normalna szkoła podstawowa... Czego tu się czepiać?

   Usuń
 4. nastepny temat do ublizania sobie nawzajem

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle mieszają i dezinformują .Po co podaje przedszkole skoro to jest zadanie od zawsze finansowane przez gminę.Dodatek od państwa jest górki w tym wypadku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie wcześniej rodzice dokładali do utrzymania przedszkola, ale od pewnego czasu jest inaczej i państwo wymusilo na gminach utrzymywanie przedszkola ja element systemu edukacyjnego nie dając na to środków

   Usuń
 6. Wygląda na to ,że ten nazwany przez Kogoś "kołchoz" wykorzystuje w miarę sensowne środki ,w przeliczeniu na jednego ucznia.Wiem z dobrego źródła (mam tam dziecko),że dzieciaki lubią swoją szkołę.

  OdpowiedzUsuń
 7. to jes najwazniejsze ze dzieciaczki lubia swoja szkole kolchoz to nie znaczy ze tam zle wykorzystuje sie srodki izle sie dzieje chodzi o ilosc uczniow mam tam dziecko i ono nie bardzo sie tam odnajduje poprostu jest duzo dzieciaczkow klasy sa przepelnione

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoły są ok, dzieci są ok i nauczyciele z rodzicami są ok. Ale niestety dzisiejsza struktura oświaty jest w takiej gminie jak chojna zbyt kosztowna i nie sposób jej w tym kształcie utrzymywać.
  Jeśli tylko do gminnej oswiaty dokładają mieszkańcy, podatnicy rocznie ok.8 mln. a Rawecka, Fedorowicz i pozostali, szczególnie przed wyborami zapowiadają ze nie będzie likwidacji szkół wiejskich, gdzie w klasie uczy się po 10 uczniów to jest to bezsensowne, nieekonomiczne i szkodliwe działanie dla gminy.
  Każdy następny, mam nadzieję myślący burmistrz będzie musiał uporać się z tym problemem i to konkretnie, po męsku bez zbędnej zwłoki. Dzisiejsza sytuacja finansowa gminy to tez pokłosie właśnie tej bierności czy obawy poprzednich czy obecnego burmistrza przed grupką rodziców ze wsi podkręconych przez nauczycieli.
  Ostatnio obserwowaliśmy to na przykładzie krzymowa i brwic. Super ze w tym wypadku 14 tyś mieszkańców, także za pewne z kredytów zrzuci się na pensje dla 20 nauczycieli. I przestraszony burmistrz na to poszedł. Ale co dalej? Sytuacja trwa od lat a dług rośnie, gmina traci płynność finansową. Potrzeba przeprowadzenia reorganizacji jest pilna i nieodzowna.
  Oczywiście nie tylko w oświacie, ale patrząc na procent wydatków w tej dziedzinie to zadanie priorytetowe.

  Brak odwagi ze strony władz wpedza gminę w coraz większe kłopoty. Nie powiem ile na przełomie co najmniej kilkunastu lat trwania tej sytuacji wyrzucono kasy w błoto, ilu dróg, parkingów, obiektów, czy innych inwestycji nie zbudowano?
  8 milionów rocznie przez lekko licząc 10 lat to kwota 80.000.0000 zł. A dziś gmina boryka się z długiem czterokrotnie niższym i widoków na wyjście z sytuacji nie widać.

  Reorganizacja, ale konkretna i prawdziwa, jest w świetle przytoczonych wyżej argumentów jedyną, słuszną drogą. Czym szybciej nastąpi tym lepiej dla nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślenie błędne, deficyt co roku jest większy. Przyczyna - kiedy tworzono gimnazja, było o 35% więcej uczniów więcej. Liczba nauczycieli nie zmieniła się a kwalifikacje tym samym pensje wzrosły (dolicz podwyżki nauczycieli przez 10 ostatnich lat). Dochodzi przerost administracji m.in. ASIS a subwencja jest jaka jest. Część wydatków to zadania własne gminy. REASUMUJĄC NIE RÓB WODY Z MÓZGU LUDZIOM I NIE MÓW O KWOTACH O KTÓRYCH NIE MASZ POJĘCIA.

   Usuń
  2. Nawet jeśli masz w części rację, nie zmienia to faktu że oświata w tym kształcie jest zbyt droga i nie do utrzymania przez gminę w dalszej perspektywie.

   Usuń
 9. Zwykłe przeliczanie kwot na jednego ucznia nie ma żadnego sensu. Zawsze trzeba pamietać, że dzieci są naszą inwestycją i nie ma co żałować pieniędzy na ich wykształcenie. Uważam, że trzeba zrestrukturyzować system oswiaty, co nie znaczy, że trzeba likwidować szkoły. Nie można też obrażać siebie nawzajem, bo władzy o to idzie. A tak wracając do wyborczych obietnic, to p. Rawecka mówiła, że szkoły wiejskie są bardzo ważne, bo są to ośrodki oświatowo-kulturalne dla mieszkańców i miała pomysł jak maja funkcjonować. Szkoda, że nie wszyscy to wtedy zrozumieli.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gmina utrzymująca szkoły gdzie uczy się mniej niż 80 dzieci zawsze będzie musiała dopłacać. A to oznacza, że szkoły będą kiepskie, bo prawie cały budżet to płace i koszty stałe typu ogrzewanie itp. Obrona takich szkół to głównie obrona miejsc pracy nauczycieli w nich zatrudnionych. Nie oceniam dobrych, czy zlych, nie mam ku temu kompetencji, ale rezultaty egzaminów są pewną wskazówką. Szybkie wycofanie się z likwidacji szkół i brak jakiejkolwiek koncepcji na zmianę sytuacji świadczy o kompetencjach radnych i burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro nie masz kompetencji to nie oceniaj ja mam trzech synow dwoch jest juz w sredniej szkole natomiast trzeci jes w podstawowce cala trojka zdobywa nagrody sa pochwaly za zachowanie nagrody ucza sie z sukcesami i uczyli sie w wiejskiej szkole i sie tego nie wstydza

   Usuń
  2. zamykanie szkol ma swiadczyc o kompetencji burmistrza i radnych no jesli tak oceniasz kompetencje to niezle

   Usuń
  3. szkół średnich nie ma, są ponadgimnazjalne, a pochwały za bycie grzecznym to były za komuny.

   Usuń
  4. konsekwencja w dzialaniu i plan wyjścia z patowej sytuacji, ale o to burmistrza nie podejrzewam

   Usuń
 11. Piszecie w komentarzach , ze trzeba likwidować , zeby nie dokładać itd ... bo to sporo kosztuje, bo można przeznaczyć na co innego , na inne inwestycje itd, ale dlaczego nikt nie popatrzy na to w ten sposób , ze gmina nie robi nic zeby się rozwijać , zeby pozyskać dodatkowe zródło dochodów , tylko wszystko schodzi do jednego tematu - bo brakuje na to siamto i owanto, i tym sposobem rządzenia i myślenia za kilka lat nic nie będzie w tej gminie , i nie chodzi mi tylko o szkoły .Może w końcu ktoś się obudzi i zacznie mysleć ,, w domu jak brakuje pieniedzy na zycie to się szuka pracy , a nie sprzedaje meble zeby miało się za co życ ,, a w tej gminie jest taki właśnie sposób myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatni komentarz trafiony. Tylko wszystko doprowadza się do likwidacji ale nikt nie myśli jak poprawić i zdobywać. Najlepiej to siedzieć na stołku i brać wysokie pensje i jeszcze narzekać że mało. Proszę spojrzeć w przeszłość i przypomnieć sobie jak wybory to gwiazdki z nieba, po wyborach zrzucanie potężnych komet i śmiech uderzony w wyborców. Tak wygląda nasza rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam wrazenie ze gmina Chojna to jedyna gmina w Polsce, ktora ma ,,na utrzymaniu,, szkoly.Jakos nie slysze placzu z tego powodu , chociazby w oscuennych gminach.....

  OdpowiedzUsuń
 14. zlikwidować wszystko łatwo , kto zbuduje jak bedzie potrzeba ?

  już parenaście lat temu chcieliscie biedronki , netto - dziś macie - jałowe zarcie które smakuje jak podeszwa , hurtowe gówno które tam sprzedają - zlikwidujcie wszystkie szkoły - wogóle nie będzie wydatków

  nauczyciele to tez swego rodzaju świta - tylko mam beke z tego że chcecie likwidować przyszłość waszych dzieci a nie dbacie o to ile zarabia pieprzona armia urzędników w gminie ...pierwszy lepszy - po kiego w takiej gminie jak chojna wiceburmistrz ? razy dwanaście jego pensję proszę policzyć plus 4 lata ...ile na to forsy leci ...a to pierwszy przykład

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.