Reklama [góra]

Protest wyborczy w gminie Cedynia złożony... przed wyborami


Sąd nie zajął się protestem mieszkańców przeciwko ważności wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Cedyni z terenu miejscowości Radostów i Golice. Protest, który podpisało 115 osób został złożony przed wyborami, w związku z tym okazał się bezpodstawny. 

- Protest do Sądu wpłynął przed wyznaczonym dniem wyborów, termin rozpoczyna się od 6 grudnia, w związku z tym Sąd zadecydował pozostawić proces bez żadnego biegu - informuje Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

31 sierpnia zmarł radny Tadeusz Świderski, w związku z tym w okręgu obejmującym sołectwa Radostów i Golice zarządzono wybory uzupełniające, które miały się odbyć 6 grudnia. Zgłosił się jeden kandydat - Tomasz Siwiela. W takim przypadku głosowanie się nie odbywa. 

Do Sądu Okręgowego wpłynął protest, w którym mieszkańcy wspomnianych miejscowości twierdzą, że nie byli poinformowani o wygaśnięciu mandatu Tadeusza Świderskiego oraz o planowanych wyborach uzupełniających. Wniosek wpłynął jednak przed dniem wyborów (czyli 6 grudnia), zwrócił na to uwagę komisarz wyborczy, w związku z tym okazał się on bezpodstawny. Protest wyborczy można złożyć do 14 dni od dnia wyborów. 

O proteście mieszkańców pisaliśmy w artykule Protest wyborczy w gminie Cedynia, mieszkańcy twierdzą, że nie wiedzieli o wyborach uzupełniających. Z kolei w artykule Nowy radny w gminie Cedynia pisaliśmy o wyborach uzupełniających i prezentowaliśmy sylwetkę Tomasza Siwieli.

fot. cedynia.pl

2 komentarze:

  1. Śmiech na sali słychać?

    OdpowiedzUsuń
  2. To nie śmiech, to rozpacz poprzedniej władzy ?

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.