Reklama [góra]

Napadli na 15-latka i ukradli mu telefon, grozi im 12 lat więzienia


Dwóch mężczyzn pobiło 15-latka a następnie zabrali poszkodowanemu telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek 21 stycznia w godzinach wieczornych. 

Kiedy 15 latek przechodził około godz.20.00 przez park i dalej drogą przy telekomunikacji w kierunku ulicy Niepodległości w Gryfinie, został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn. Zaczęli mu ubliżać, grozić użyciem gazu. Następnie małoletni został uderzony przez jednego z mężczyzn, drugi z kieszeni kurtki zabrał mu telefon komórkowy. Obydwaj sprawcy oddalili się w kierunku centrum miasta. Napadnięty i okradziony 15 latek z telefonu koleżanki o zdarzeniu poinformował swojego ojca, który powiadomił o napadzie policję.

Poszkodowany wraz ze swoim ojcem jeżdżąc po terenie miasta napotkali sprawców rozboju,którzy weszli do jednego z lokali gastronomicznych przy ul. Chrobrego. Tam gryfińscy policjanci dokonali zatrzymania sprawców rozboju, którymi okazali się 25 letni Daniel K. oraz 26 letni Sebastian Sz. Przy zatrzymanych policjanci ujawnili skradziony telefon komórkowy.

W ubiegłą sobotę na wniosek Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Gryfinie, sąd aresztował na trzy miesiące młodych mieszkańców Gryfina. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.