Reklama [góra]

Oszustwo w internecie, trop wiedzie do... Komisariatu Policji w Chojnie


Mieszkaniec Lublina zakupił na portalu aukcyjnym ekspres do kawy, na konto sprzedającego przelał 1150 złotych, zamówionego przedmiotu nie otrzymał, po zgłoszeniu sprawy na policję, rozpoczęto procedurę ustalanie komputera oszusta, okazało się, że adres IP należy do... Komisariatu Policji w Chojnie.

O sprawie pisze dziś Głos Szczeciński, który cytuje Prokurator Marzenę Załuską - w toku czynności ustalono, że sprawca działał za pośrednictwem komputera o adresie 83.20... Wskazany adres należał do firmy Orange, która przyznała go 25 lutego 2015 roku abonamentowi: Komisariat Policji w Chojnie.

Sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie, a na zlecenie prokuratury czynności prowadzili Policjanci Komendy Powiatowej w Gryfinie. Dochodzenie trwało pół roku, pomimo przesłuchania świadków nic nie udało się ustalić.

Adres IP to unikalny adres użytkownika internetu, dzięki, któremu teoretycznie można go zidentyfikować.

Pomimo tego, że adres IP wskazuje na komisariat w Chojnie, nie jest pewne, czy właśnie z tej sieci mógł działać oszust lub oszuści. Hakerzy potrafią podszyć się pod dowolnego użytkownika internetu, a co z tym idzie pod adres IP lub zainfekować jego komputer i wykraść dane.

Policja nie kończy postępowania w tej sprawie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.