Reklama [góra]

Zaproszenie na Familijny Rajd Pieszy z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego


Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK zaprasza w niedzielę 21 lutego na Familijny rajd pieszy z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz wszystkie osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu wolnego. W programie zwiedzanie Muzeum Regionalnego, nowej ścieżki promocyjnej w Rezerwacie Wrzosowiska Cedyńskie oraz ognisko integracyjne z kiełbaskami.. Rajd na trasie Cedynia – Góra Czcibora – Cedynia, poprowadzą kwalifikowani przewodnicy turystyczni. Długość trasy ok. 9 kilometrów.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu po ich miejscu zamieszkania. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Cedyńskie spotkanie sympatyków aktywnego wypoczynku w dniu przewodników turystycznych, to okazja do bliższego poznania swojej najbliższej okolicy oraz wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w obliczu realizowanych nowych atrakcji turystycznych.

Program:

11.30 Spotkanie uczestników rajdu na Placu Wolności w Cedyni i zwiedzanie Muzeum Regionalnego z przewodnikiem

12.00 Wymarsz na trasę – czerwony szlak pieszy oraz ścieżka promocyjna w Rezerwacie Wrzosowiska Cedyńskie

14.00 Ognisko integracyjne i pieczenie kiełbasek na polanie pod Górą Czcibora

16.00 Planowany powrót do Cedyni

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!


Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować do piątku 19 lutego 2016r. na adres : sekretariat@ckcedynia.pl lub telefonicznie pod nr 91 414 41 31 w godzinach pracy biura COKiS od poniedziałku do piątku : 8.00 – 16.00

Organizator:
Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
Partnerzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Ochotnicza Straż Pożarna w Osinowie Dolnym
Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej
Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.