Reklama [góra]

Rusza piłkarska wiosna - co nowego w klubach?


Piłkarze po zimowej przerwie wracają na boiska. W weekend 12 i 13 marca wystartuje piłkarska wiosna. Na początek na murawę wybiegną piłkarze IV ligi oraz wojewódzkiej i regionalnej okręgówki. 19 marca dołączą do nich gracze A-klasy a 2 kwietnia B-klasy. 

Ciągle trwa okienko transferowe, sprawdzamy jakie zmiany zaszły w składach klubów z regionu. Informacje na ten temat zebrał nasz reporter z działu sportowego.
Wiele drużyn, choć liga tuż tuż, nie potwierdziła swoich ruchów na giełdzie nazwisk i potencjalnych nowych graczy.

IV liga
Chojeńska Odra jeszcze oficjalnie: Sebastian Bisewski (Gryf Kamień Pomorski),Dawid Chwałek (Vineta Wolin), Mateusz Klakla (Świt Skolwin)wypożyczony,Andrzej Ogonowski (Odrzanka Radziszewo),

Wojewódzka Okręgówka
Zespół Morzycka od rundy wiosennej zasilą: Krzysztof Nelza (bramkarz, Sekwoja Brwice), Kamil Fryszka (Ehrle Dobra) i Bartosz Jędrasiak.

Regionalna Okręgówka

Gracjan Zięcik oraz Cezary Kubicki to zawodnicy, którzy wzmocnią Czarnych Lubanowo. Gracjan to 20 letni zawodnik występujący na pozycji pomocnika, jest wychowankiem Łabędzia Widuchowa. Cezary to 19-letni napastnik, również wychowanek Łabędzia, który trafił później do Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej, grał również przez 2 lata w szczecińskiej Pogoni, zespole występującym w Centralnej Lidze Juniorów. Był między innymi zawodnikiem Salosu Szczecin i Odry Chojna.
Kolejnym nowym zawodnikiem Czarnych zostanie Tomasz Lidwin (zasilił szeregi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z KLUKS-u Krzywin) i 28-letni Artur Szachniewicz - były piłkarz Grota Gardno i Rybaka Wełtyń.

Po długiej przerwie do Orła Trzcińsko Zdrój wraca Leszek Skiba.

A-klasa

Piotr Borkowski, Arek Bronakowski (powrót po przerwie), Mateusz Bociek (powrót po przerwie), Kamil Kwaśniewski, Miłosz Wujko, Krystian Bartch , Michał Iwan (wszyscy z juniorów) - to zawodnicy, którzy wzmocnią Czcibora Cedynię.

Nikogo z zewnątrz nie pozyskaliśmy, staramy się dawać szansę naszym wychowankom. Myślę, że dwóch lub trzech kolejnych dostanie szansę gry - powiedział nam Łukasz Karapulka z Łabędzia Widuchowa.  Podobnie myślą działacze Witniczanki Witnica - wzmocnień nie przewidujemy, gramy swoimi wychowankami.


W zespole Piasta Piaseczno wzmocnień raczej nie będzie, ale dwóch zawodników - Sebastian Idzi i Mateusz Lewandowski trafi prawdopodobnie do Zrywu Góralice.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.