Reklama [góra]

Wątpliwa atrakcja nad jeziorem, czy zdążą naprawić infrastrukturę przed sezonem?


Wątpliwą atrakcją nad jeziorem Ostrów w miejscowości Stoki w gminie Chojna jest połamany daszek. Czy uda się go naprawić przed sezonem letnim?

Zdjęcia i prośbę o zajęcie się tym tematem otrzymaliśmy od naszego czytelnia Pana Marka - Plaża jeziora Stoki - Ostrów to fantastyczne miejsce w którym w czasie upałów gromadzi się wielu mieszkańców okolicy, wczasowiczów i turystów. Kilkanaście lat temu zainwestowano w infrastrukturę turystyczną - plac zabaw, zadaszona wiata- typu parasol oraz śmietniki. Sprzęt na plaży podczas słonecznych jak i pochmurnych dni cieszył się wielkim zainteresowaniem odwiedzających. Jednak jak wszystko potrzebuje bieżącej konserwacji. Od wielu lat brakuje pomalowania i zakonserwowania urządzeń. Warunki atmosferyczne-deszcz wiatr i śnieg niszczą to co daje radość dzieciom i turystom. Ostatniej zimy uległ złamaniu ,"parasol" który wiele lat ochraniał podczas ulew plażowiczów. Apeluję do zarządzających tym mieniem i terenem za Państwa pośrednictwem o uratowanie tego zadaszenia. Parasol jest uszkodzony- przewrócony. Nadchodzi sezon letni - jestem pewien że osoby o niższej świadomości turystycznej zastosują jego drewno jako opał do ogniska. Bardzo proszę by odpowiedzialni za zarządzanie tym terenem podjęli próbę odratowania tego urządzenia turystycznego. Było ono bardzo przydatne, będziemy wdzięczni za pozytywny odzew w tej sprawie. Ustawiony ponownie parasol będzie ułatwiał wszystkim odwiedzającym plażę jeziora Ostrów prowadzenie wypoczynku turystycznego w tym miejscu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Chojnie. Infrastruktura została kilka lat temu zbudowana dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu, projekt jednak się skończył. Do tematu na pewno jeszcze powrócimy. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.