Reklama [góra]

Zielony Zakątek w Moryniu


Zielony Zakątek tak będzie się nazywał teren po byłym placu zabaw, przylegający bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. W miniony piątek 18 marca miała miejsce pierwsza akcja związana z jego powstaniem. 

Nadleśnictwo Mieszkowice przekazało nieodpłatnie ponad 30 sztuk świerka, który został zasadzony przez dzieci z klas 2b (op. A. Kulas) i 3a (op. D. Pietrzak) Szkoły Podstawowej w Moryniu. Akcja poprzedzona była pogadanką przygotowaną przez p. Olgę Komorowską z Nadleśnictwa w Mieszkowicach na temat gatunków drzew, zwierząt leśnych i ich dokarmianiu w okresie zimowym. Po wytężonej pracy fizycznej dzieci samodzielnie upiekły sobie kiełbaski na ognisku, a na zakończenie otrzymały upominki od Nadleśnictwa.

Nowo powstający Zielony Zakątek – to miejsce zajęć edukacyjnych, warsztatów czytelniczych, plastycznych i muzycznych, plenerowych spotkań autorskich oraz pikników dla dzieci. Na w/w obszarze powstanie drewniana wiata, posadzone zostaną małe drzewka i krzewy, miejsce doposażone zostanie w ławeczki i zabawki edukacyjne. Zostanie również wydzielone miejsce na ognisko.

Głównym celem powstania zakątka jest stworzenie miejsca, gdzie podczas zajęć mogłyby się integrować różne grupy społeczne i środowiskowe (w tym niepełnosprawni) w plenerze, w zgodzie z naturą.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania p. Iwonie Główce- Kamyszek - Nadleśniczy Nadleśnictwa Mieszkowice oraz p. Oldze Komorowskiej za współorganizację akcji.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.