Kibice na boisku, uderzony zawodnik i interwencja policji, mecz przerwany w drugiej połowie

Do awantury na boisku doszło podczas meczu w Troszynie (gmina Mieszkowice). Spotkanie przerwali kibice, którzy rzucili się na zawodników, musiała interweniować policja.

W weekend powróciły rozgrywki piłkarskiej B-klasy. W niedzielne popołudnie (3 kwietnia) w Troszynie miejscowa Olimpia podejmowała Sekwoje Brwice. Miejscowi kibice są znani z mocnego wsparcia swojej drużyny.

Na boisku zdecydowanie lepsi byli goście, w 60. minucie meczu czwartego gola zdobył zespół z Brwic. Radość z bramki nie spodobała się miejscowym, kilku kibiców wtargnęło na boisko, uderzony został jeden z piłkarzy Sekwoi. Za chwile na plac gry wtargnęła kolejna grupa, sytuację próbowali uratować piłkarze Olimpii, którzy próbowali uspokoić swoich fanów. Sędzia w tym momencie zdecydował się jednak zakończyć mecz.

Zrobiło się niebezpiecznie, na miejsce została wezwana policja, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, najbardziej agresywni kibice zostali przewiezieni na komisariat.

Cała sytuacja została również odnotowana w protokole sędziowskim, klub z Troszyna zapewne zostanie ukarany przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Mecz teoretycznie powinien zostać zweryfikowany jako walkower, jednak został przerwany przy wyniku 4-0 dla Sekwoi.