Reklama [góra]

Nielegalne śmieci na zamkniętym składowisku odpadów [video]


Na zamkniętym i zrekultywowanym wysypisku śmieci niedaleko Chojny prawdopodobnie nielegalnie składowane są nowe odpady komunalne. Śmieci przywozi firma, która wygrała przetarg na obsługę Związku Gmin Dolnej Odry. 

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wszczęta została procedura kontrolną, która może zakończyć się olbrzymimi karami finansowymi. Przy wysypisku na Kaliskiej był nasz fotoreporter, któremu udało się zrobić zdjęcia w chwili gdy śmieciarki wysypywały odpady.

Wysypisko zostało zamknięte w 2004 roku. W 2014 roku za kwotę blisko 1 miliona złotych zostało zrekultywowane.

- Aktualnie trwa postępowanie administracyjne (...) otrzymaliśmy również informację o tym, że na działce w obrębie zamkniętego składowiska w miejscowości Kaliska gromadzone są odpady komunalne - informuje Maria Ilińczyk z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym.

Sprawę na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Chojnie poruszył przewodniczący rady Piotr Mróz - Spółka Gmin Dolnej Odry stworzyła sobie jakieś dzikie wysypisko, stację przeładunkową, były podobno jakieś kontrole, prawdopodobnie posypią się kary, kto będzie za to płacił, czy zostanie ukarana firma czy związek, czyli tak naprawdę mieszkańcy - czyli my?

Poniżej w wideo prezentujemy odpowiedź burmistrza udzieloną w tej sprawie podczas sesji Rady Miejskiej w Chojnie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.