Reklama [góra]

Protestowali w obronie szkół, sprawa trafiła do... Sądu [foto] [video]


Sołtys Narostu Barbara Kowalska jest oskarżona o zorganizowanie nielegalnego protestu, chodzi o manifestację mieszkańców przeciwko planom likwidacji szkół. W czwartek 14 kwietnia w Sądzie Grodzkim w Chojnie odbyła się pierwsza rozprawa. Protest w obronie szkół, które chciały zlikwidować władze Chojny, zorganizowali mieszkańcy w październiku ubiegłego roku. Na kilka minut blokowany był ruch samochodów w centrum miasta, rodzicie mieli również transparenty z hasłami skierowanymi do radnych i burmistrza.Protest, który zakończył się po kilkudziesięciu minutach okazał się skuteczny, burmistrz wycofał się z zamiaru likwidacji szkół. Niespodziewanie jednak Sołtys Narostu Barbara Kowalska otrzymała wezwanie do Sądu.

W czwartek odbyła się pierwsza rozprawa, przesłuchano jednego świadka, pracownika Biura Obsługi Rady Urzędu Miejskiego w Chojnie. Na korytarzu zebrali się również rodzice dzieci ze szkół w Krzymowie i Brwicach. Kolejny termin rozprawy Sąd wyznaczył na 7 czerwca.

O planowanej manifestacji zostały poinformowane wszystkie zainteresowane strony, w tym policja. Protest w którym wzięli udział rodzice, nauczyciele, uczniowie i zwykli mieszkańcy przebiegał spokojnie.

Likwidacja szkół i przekształcenie placówek w Krzymowie i Brwicach w szkoły filialne była jednym z punktów programu naprawczego gminy Chojna. Po proteście rodziców, burmistrz wycofał na sesji projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu naprawczego.

O proteście rodziców informowaliśmy w artykule Protest w Chojnie, mieszkańcy przeciwni likwidacji szkół [foto] [video]

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.