Reklama [góra]

Uczymy się 20 lat [foto] [video]


Uroczystą mszą świętą w kaplicy NMPMatki Kościoła na Osiedlu Lotniskow środę 27 kwietnia rozpoczęły się obchody 20. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Społeczność szkolna celebrowała jubileuszowy rok już od kilku miesięcy. Opracowano harmonogram działań międzyprzedmiotowych, zgodnie z którym na lekcjach języka polskiego, historii, plastyki, muzyki, godziny wychowawczej, podejmowaliśmy określone działania. Uczniowie między innymi analizowali wpisy do kroniki szkolnej, poznawali genezę hymnu szkolnego oraz uczyli się jego interpretacji i śpiewu, omawiali symbolikę tarczy szkolnej, redagowali wypracowania oraz wiersze o szkole, wykonywali rysunki. Ponadto opracowano kartki z historii szkoły, zamówiono tablicę upamiętniającą wkopanie kapsuły czasu oraz specjalne gwoździe, które wbito w drzewiec sztandaru symbolizujący wierność wartościom przedstawionym na sztandarze szkoły jako wyraz woli propagowania tradycji szkolnych.

Jak co roku też w dniach poprzedzających uroczystość jubileuszu odbyło się wiele konkursów związanych z twórczością naszego patrona – Kornela Makuszyńskiego, np. konkurs biegłego czytania, wiedzy o lekturach, konkurs plastyczny – przedstawienie bohaterów książek Makuszyńskiego.


Program artystyczny przygotowano tak, by ujął najważniejsze momenty z naszej krótkiej, lecz barwnej historii. Gospodarz spotkania, dyrektor szkoły Edyta Kalarus wcieliła się w postać kronikarza, który odsłaniał kolejne karty jej historii. Staraliśmy się przedstawić charakter naszej placówki, pełnej ruchu, śmiechu, tańca, śpiewu i zabawy.

Nasza szkoła to placówka bardzo dynamicznie rozwijająca się, właściwie cały czas w budowie i modernizacji. Realizujemy wiele projektów i programów, by podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje. Przyczyniamy się do budowania prestiżu społeczności lokalnej, promujemy ją poprzez osiągnięcia naszych uczniów zajmujących czołowe lokaty w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność podczas naszego jubileuszu. Szczególne podziękowania składamy nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom zaangażowanym w występy sceniczne. Dziękujemy panu Pawłowi Sławińskiemu, Arkadiuszowi Kubikowi, Ewie i Piotrowi Pietruchom, Iwonie i Tadeuszowi Kudłom, Andrzejowi Śmiśniewiczowi, Kwiaciarni „7 Róż” oraz Centrum Ogrodniczemu „ Bomax”, Piekarni „ Maxx”, Centrum Kultury w Chojnie oraz Gimnazjum w Chojnie za pomoc w organizacji naszego święta.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.