Reklama [góra]

/center>

Koniec roku dla maturzystów, od środy ruszają egzaminy [foto]


Tegoroczni maturzyści w piątek 29 kwietnia zakończyli rok szkolny, na wakacje będą musieli jednak jeszcze poczekać. 

Tuż po długim weekendzie, w środę 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. W całym kraju do matury przystąpi około 280 tysięcy absolwentów.

Byli uczniowie muszą zdać trzy obowiązkowe egzaminy  na poziomie podstawowym - z języka polskiego, języka obcego i matematyki oraz  przystąpić do co najmniej jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru (biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, języki obce nowożytne, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne). Maturzyści muszą również przystąpić do dwóch egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego.

Sesja pisemna egzaminów potrwa do 24 maja, a sesja ustna do 27 maja. Aby uzyskać maturę należy uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służyć ma tylko przy rekrutacji na studia.

Nasz fotoreporter był na uroczystościach zakończenia roku szkolnego dla maturzystów z klas licealnych i technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.